Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2010

Dátum: 20.05.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 10. mája 2010 do 16. mája 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2225 udalostí. Medzi nimi bolo aj 203 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnené boli ale priestupky motoristov proti pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky mestskej polície v priebehu týždňa  1391. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia stáť na nich zaparkovalo svoje vozidlá šesť motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili mestskí policajti 28 priestupkov. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky 28 krát. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov prispeli do zásahov mestských policajtov 73 krát.

Značne zastúpenými kategóriami porušovaní všeobecne záväzných nariadení boli opäť priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom – 112 zistení, ale aj požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 139 porušení. V rozpore so zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku svoje služby ponúkalo 21 predávajúcich.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje vozidlo urobilo 32 motoristov. Na príslušné úrady bolo nahlásených 14 starých vozidiel.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že v pešej zóne zistili a riešili hliadky mestskej polície 11 priestupkov. Dvanásť priestupkov súviselo s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín. Prípady obťažovania okoloidúcich sa vyskytli 41 krát a fajčiari nerešpektovaním príslušných ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 48 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Námestí SNP a to 59. Blokovacie zariadenie si na kolesách svojich vozidiel našlo 583 motoristov a 151 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Drogy na Jedlíkovej ulici

V sobotu krátko pred polnocou dala o sebe vedieť skupinka mladých ľudí konzumujúca alkoholické nápoje a rušiaca nočný pokoj v parčíku na Jedlíkovej ulici. Pri riešení tejto situácie vzniklo podozrenie, že okrem alkoholu tu môžu byť aj drogy. To sa napokon potvrdilo aj nájdením igelitového vrecúška s obsahom neznámej sušenej látky. K slovu sa preto dostali kriminalistickí technici, tí túto vec zaistili a prípadom sa ďalej zaoberá vyšetrovateľ policajného zboru.

Ukradnuté kanalizačné poklopy skončili vo výkupni

Vo štvrtok popoludní preverovala jedna z hliadok mestskej polície informáciu, ktorá sa týkala dvoch mužov tlačiacich pred sebou káričku naloženú s kanalizačnými poklopmi. Muži s káričkou sa mali pohybovať v okolí Račianskeho mýta. Smerovali do neďalekej výkupne zberných surovín na Beskydskej ulici. Tu hliadka skutočne tieto poklopy aj našla, pracovníčka výkupne si na dvoch mužov spomenula a policajtom poskytla informácie týkajúce sa ich adresy. Nakoľko v tomto prípade vzniklo dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže, prípad si na ďalšie doriešenie prevzali príslušníci policajného zboru.

Muža s epileptickým záchvatom ratovali jeho kamaráti

V sobotu popoludní sa vraj na Hviezdoslavovom námestí mali medzi sebou pobiť viacerí bezdomovci. Tento oznam na číslo 159 okamžite preverovala jedna z hliadok mestskej polície. Z diaľky sa skutočne mohlo zdať, že ľudia si tu medzi sebou navzájom päsťami vymieňajú svoje názory, avšak ukázalo sa, že jedného muža tu postihol epileptický záchvat. V snahe aby sa nezranil ho jeho kamaráti pevne držali. Cez operačné stredisko zasahujúci policajti k postihnutému privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Psíka nechal jeho majiteľ uviazaného o stĺp

O bezcitnosti niekoho neznámeho, ktorý sa chcel zbaviť svojho psíka jednoducho tak, že ho priviazal o stĺp pouličného osvetlenia hovorí aj prípad, ktorý sa stal v pondelok popoludní vo Vlčom hrdle. Psíka sa neskôr ujali pracovníci Slobody zvierat a tí ho previezli do svojho útulku na Poliankach. Tam teraz chlpáč čaká na svojho nového majiteľa.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.5.2010 / 20.5.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.