Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 18. týždni 2010

Dátum: 12.05.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 18. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 3. mája do 9. mája 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2373 udalostí. Medzi nimi bolo aj 256 takých, ktoré po poverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane boli priestupky motoristov proti pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili jednotlivé hliadky počas týždňa 1574. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich zanechali svoje vozidlá dvaja motoristi.

Majitelia psov obchádzaním príslušných všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov tieto porušili 69 krát. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky mestskej polície v priebehu týždňa 11 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 88 priestupcov. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 23 predávajúcich a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 49 vodičov.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 20 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 45 priestupkov, ktoré sa stali v pešej zóne. Na príslušné úrady zároveň nahlásili 5 starých vozidiel. Nezodpovední fajčiari porušujúc zákon na ochranu nefajčiarov tento fajčiac cigarety na zastávkach MHD porušili 63 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP a to 61. Do areálov príslušných odťahovacích služieb si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť 128 motoristov a 699 vodičov si na vozidlách našlo namontované blokovacie zariadenie.

Opilci na Ondrejskom cintoríne

V piatok predpoludním smerovala jedna z hliadok mestskej polície na Ondrejský cintorín. Správca tohto cintorína si totiž nevedel poradiť s dvomi opilcami. Tí navyše toto pietne miesto znečisťovali a správali sa mimoriadne hlučno. Po príchode  hliadky MsP razom vytriezveli. Ani to im ale nepomohlo a hliadka oboch z týchto miest vykázala.

Pozdrav z Bratislavy – bloková pokuta

V nedeľu krátko po polnoci dali riadne o sebe vedieť pred istým pubom na Panskej ulici viacerí Angličania. Rušenie nočného pokoja z ich strany nezostalo nepovšimnuté a zasahujúca hliadka mestskej polície ich hlučné aktivity ohodnotila príslušnými blokovými pokutami.

Útok túlajúcich sa psov neprežil ďalší pes

Prípadov, kedy majitelia psov nezvládajú svojich zverencov a tí potom napádajú iných psov, či útočia na nič netušiacich ľudí je skutočne viac ako dosť. Ten posledný prípad sa stal na Dopravnej ulici v Rači. V nedeľu ráno tu dvaja kríženci napadli ďalšieho psa, majiteľka ktorého po tomto útoku musela vyhľadať pre svojho chlpáča veterinárne ošetrenie. Psiská sa ďalej pobrali smerom na Sklabinskú ulicu, kde v útokoch pokračovali a podľa telefonátu, ktorý vzápätí dostali policajti v Novom Meste ich útok neprežil ďalší z napadnutých psov. Oboch tulákov, ktorých vlastní 32-ročný Bratislavčan a vraj mu ušli z jeho firmy, vzápätí odchytili pracovníci Slobody zvierat. Dohru budú mať prirodzenie tieto útoky na príslušnom správnom orgáne.

V zápale hry rozbili chlapci okno

Nuž nevedno, či športuchtiví chlapci v sobotu popoludní svojimi výkonmi chceli posilniť slovenské hokejové „áčko“, v každom  prípade v zápale hry pálili hokejkami loptičky tak, že jedna z nich zaletela do sklenenej výplne vchodových dverí domu na Haburskej ulici. Rana to musela byť riadna, pretože sklo túto strelu nevydržalo a rozbilo sa. Rodičia nádejného hokejistu prisľúbili, že vzniknutú škodu v plnej výške uhradia.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 12.5.2010 / 12.5.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.