Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2010

Dátum: 27.04.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 19. apríla do 25. apríla 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2345 udalostí. Medzi nimi bolo aj 254 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky MsP počas týždňa 1550. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavilo svoje vozidlá deväť vodičov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky MsP 15 prípadov. Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali mestskí policajti 14 krát. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu domácich zvierat prispeli do štatistiky mestskej polície 36 krát.

Značne zastúpenou kategóriou porušovaní všeobecne záväzných nariadení boli opäť priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom – 113 zistení, ako aj konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 117 prípadov. Fajčiari nerešpektovaním ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov fajčiac cigarety na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon  porušili 48 krát.

Stanovené záverečné hodiny nestihli zodpovední pracovníci niektorých reštauračných zariadení dodržať 14 krát a prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi riešili hliadky MsP 15 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Viedenskej ceste a to 69. Blokovacie zariadenie si na motorovom vozidle našlo 730 motoristov a 152 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Mládež to v Sade Janka Kráľa opäť roztočila

Bratislavská mládež si možno myslí, že tma v Sade Janka Kráľa zahalí to, čomu sa tu s obľubou v predvečer víkendov venujú- teda tráveniu voľného času s fľaškou v ruke. Nie inak tomu bolo aj počas uplynulého piatku. Okrem popíjajúcej mládeže sad obsadili aj hliadky policajného zboru a mestskej polície. Výsledky kontrolných meraní na zisťovanie alkoholu v dychu nenechali na seba dlho čakať. Namerané hodnoty však u niektorých z nich hovorili, že s alkoholom títo ľudia problém vôbec nemajú. Hladina alkoholu v dychu sa pohybovala v rozmedzí od 0.5 promile do neuveriteľných 2.2 promile u 14-ročného dievčaťa. Alkoholické radovánky mladých ľudí budú mať ďalšiu dohru na príslušných odboroch sociálnych vecí a rodiny.

Etiópčan na Slovensku bol bez povolenia

V stredu v podvečerných hodinách spozorovala hliadka mestskej polície na Viedenskej ceste  neznámeho muža. Ako sa neskôr ukázalo, na zemi ležal 25-ročný Etiópčan. Ten sa na území Slovenska zdržiaval nelegálne, preto jeho cesta viedla v sprievode hliadky policajného zboru na najbližšie oddelenie policajného zboru.

Stratený chlapček svojich rodičov napokon našiel

V sobotu popoludní márne hľadal svojich rodičov na Dunajskej ulici 5-ročný chlapček. Ten sa v Bratislave stratil, no našťastie ho našla hliadka mestskej polície a o niekoľko minút ho odovzdala do rúk ustráchaným rodičom, ktorí v tom čase hlásili jeho nezvestnosť na policajnom oddelení.

Bábätko plakalo v zaparkovanom aute

Prostredníctvom telefonátu na číslo 159 dostali operační pracovníci MsP v stredu krátko po polnoci oznam o bábätku,  ktoré plakalo na zadných sedadlách zaparkovaného vozidla Nissan na Čiližskej ulici. Hliadka tento oznam okamžite preverila, v otvorenom aute skutočne na zadných sedadlách plakalo ležiac v prenosnom detskom vaku malé batoľa. Podľa evidenčných čísiel policajti zistili majiteľa auta a ten sa spolu s 36-ročnou matkou bábätka dostavili k vozidlu. Matka bábätka policajtom tvrdila, že si bola  len niečo kúpiť. K autu medzitým dorazila aj policajná hliadka a tá si vec na mieste prevzala na ďalšie doriešenie.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.4.2010 / 27.4.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.