Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2010

Dátum: 19.04.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 12. apríla do 18. apríla 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2268 udalostí. Medzi nimi bolo aj 229 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto priestupkov zistili a riešili v priebehu týždňa hliadky mestskej polície 1556. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia stáť na nich odstavili svoje vozidlá dvaja vodiči. Trávnaté plochy si za miesto zaparkovania  pre svojho štvorkolesového tátoša zvolilo 42 vodičov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili hliadky MsP 8 prípadov. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali mestskí policajti 22 krát a v stanovených prevádzkových hodinách nestihli svoje zariadenia uzatvoriť zodpovedné osoby 11 krát.

Na príslušné úrady v priebehu týždňa nahlásili jednotlivé stanice 10 starých vozidiel. Majitelia psov štatistiku mestskej polície doplnili o 27 nových prípadov.

Značná časť porušení opäť súvisela s porušovaním všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku – 128 priestupkov, ako aj konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 97 zistení. Fajčiari porušovaním zákona na ochranu nefajčiarov tento porušili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy so zapálenou cigaretou v ruke 75 krát. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi zistili a riešili hliadky MsP 8 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo na Viedenskej ceste a to 99. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá založili hliadky 729 krát a vozidlá priestupcov skončili po odstránení v areáloch odťahovacích služieb 149 krát.

Sprejeri svoje dielko nedokončili

V Prievoze sa v sobotu podvečer dostali k slovu mladí sprejeri. Tí si za miesto skrášľovania  vybrali protihlukovú bariéru diaľničného privádzača neďaleko Telocvičnej ulice. Mladí maliari zbadajúc prichádzajúcu hliadku mestskej polície vzali radšej nohy na plecia, no ďaleko sa ale nedostali. Policajti ich zadržali na Súľovskej ulici a neskôr dvoch 16 a 17-ročných Bratislavčanov odovzdali do rúk hliadke policajného zboru. Mladí ľudia si možno ani neuvedomili, že svojím konaním sa dopustili trestného činu a to poškodzovania cudzej veci, za čo im hrozí trest od šiestich mesiacov do troch rokov.

Na umývacej linke by to bolo lacnejšie

Po náročnej zime sa rozhodol 24-ročný muž vykonať údržbu svojho štvorkolesového tátoša na Robotníckej ulici. Autíčko začal na verejnom priestranstve pekne umývať saponátom, čo je ale zakázané. To mu napokon uložením blokovej pokuty pripomenula aj  hliadka mestskej polície. Priestupca už teraz istotne vie, že umytie karosérie vozidla by ho stálo oveľa menej na niektorej z liniek na umývanie automobilov, ktorých je mimochodom v meste dostatok.

Vodič Volkswagenu zničil  ďalšie auto

Počas víkendu v bratislavskej Rači krátko po polnoci na ulici Na pántoch jazdil s motorovým vozidlom VW Sharan neznámy vodič. Ten zbadajúc hliadku mestskej polície rozsvietil zrazu diaľkové svetlá a následne vozidlo prudko stočil k železničnému učilišťu. Tu sa mu podarilo naraziť do zaparkovaného vozidla Fiat Punto, ktoré poškodil. Vodič Volkswagenu s rožňavskými evidenčnými číslami následne z vozidla vyskočil a z miesta ušiel. Prípadom sa ďalej zaoberajú príslušníci policajného zboru.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.4.2010 / 19.4.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.