Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2010

Dátum: 30.03.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 22. marca do 28. marca 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2616 udalostí. Medzi nimi bolo aj 253 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené priestupky však patrili porušenia pravidiel bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto priestupkov zistili a riešili hliadky 1684. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavilo svoje vozidlá deväť motoristov.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky mestskej polície počas týždňa 21 krát. Majitelia psov obchádzaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov prispeli do zásahov mestských policajtov 44 krát.

V oblasti porušení čistoty a poriadku zistili a riešili hliadky MsP 168 priestupkov a zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 24 predávajúcich. Na príslušné úrady jednotlivé OS MsP nahlásili v priebehu týždňa 15 starých vozidiel.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 69 vodičov. Štatistika mestskej polície ďalej uvádza, že v pešej zóne zistili hliadky 44 porušení a 12 priestupkov súviselo s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín.

Značná časť porušení všeobecne záväzných nariadení súvisela aj s nerešpektovaním zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 149 zistení. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 14 krát.

Zákon na ochranu nefajčiarov v sledovanom týždni na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušilo 41 fajčiarov. Štatistika mestskej polície ďalej uvádza, že najviac priestupkov sa stalo na Viedenskej ceste a to 76. Blokovacie si na motorovom vozidle našlo 773 vodičov a do areálov odťahovacích služieb si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť 165 motoristov.

Do bytu preliezal policajt cez balkón

Vo štvrtok popoludní operační pracovníci mestskej polície prevzali na čísle 159 telefonát od 15-ročného dievčaťa. Slečna bola venčiť vonku psíka 63-ročného pána. Po venčení sa však nemohla dostať do jeho bytu na  treťom podlaží Belehradskej ulici. Za vchodovými dverami počula totiž stony  muža a na zvonenie a búchanie jej majiteľ bytu neotváral. Jedna z hliadok mestskej polície tento oznam okamžite preverila, no do bytu poškodeného sa nevedeli cez bezpečnostné dvere dostať ani policajti mestskej polície. Preto sa jeden z členov hliadky rozhodol preliezť do bytu cez susedný byt. Našťastie mal poškodený pán pootvorené balkónové dvere. Muža našiel ležať pri vchodových dverách. Okamžite mu poskytol prvú pomoc a vzápätí do bytu svojho otca prišiel aj jeho syn. Hoci tento pán mal pred časom zdravotné problémy, tie vraj neboli príčinou jeho pádu. Nešťastne sa totiž pošmykol a spadol na zem.

Hľadaný muž skončil na polícii

38-ročný Bratislavčan má toho na rováši viac ako dosť...Nuž aspoň podľa policajných záznamov toho skutočne v minulosti stihol neúrekom. Pre páchanie rôznej trestnej činnosti bol na neho  v minulosti vydaný zatykač a pred rukou zákona sa mu darilo ukrývať takmer celý rok. Jeho kriminálna minulosť je skutočne pestrá. Je obvinený z prechovávania omamných látok, sprenevery, zavlečenia do cudziny a zneužívania vlastníctva. Že bol hľadaným platilo len do stredy. Tohto muža kontrolovala v predpoludňajších hodinách jedna z hliadok mestskej polície na Bebravskej ulici vo Vrakuni. Z nej už potom putoval priamo na obvodné oddelenie policajného zboru.

Stratený exotický had a zabudnutý psík

V kvetináči pred materskou škôlkou na Suchohradskej ulici sa v lúčoch popoludňajšieho slnka vyhrieval v stredu popoludní exotický plaz. V tomto prípade išlo o mláďa koralovky, ktorá pravdepodobne ušla jej chovateľovi. Pochopiteľne, na odchyt plazov nie sú hliadky mestskej polície vybavené, aj keď v minulosti už podobné prípady mestskí policajti riešili – či už v bratislavskej Petržalke, alebo v Starom Meste. Aj v tomto prípade hliadka miesto zabezpečila a cez pracovníkov Slobody zvierat privolala odborníka na odchyt plazov.

So Slobodou zvierat spolupracovali mestskí policajti aj v utorok vo večerných hodinách. Pred nákupným strediskom Polus na Vajnorskej ulici totiž niekto neznámy zabudol priviazaného na zastávke mestskej hromadnej dopravy svojho psíka – malého ratlíka. O vystrašeného psíka sa neskôr postarali privolaní pracovníci Slobody zvierat a tí ho dočasne umiestnili vo svojom útulku.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 30.3.2010 / 30.3.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.