Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2010

Dátum: 25.03.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 15. marca do 21. marca 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2419 udalostí. Medzi nimi bolo aj 226 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými boli ale priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto priestupkov zistili a riešili  hliadky 1537. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich svoje vozidlá zanechali štyria motoristi.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky MsP 10 prípadov a na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali 18 krát. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov prispeli do štatistiky mestskej polície v sledovanom týždni 39 krát.

Značná časť zistených a riešených priestupkov sa opäť týkala oblasti čistoty a poriadku – 164 priestupkov, ale aj konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 115 prípadov. V rozpore s pravidlami trhového poriadku a ambulantného predaja svoje výroby predávalo 17 predávajúcich.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 14 starých vozidiel. Trávnaté plochy si za miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo zvolilo 97 vodičov a prípady obťažovania okoloidúcich riešili hliadky 14 krát. Zákon na ochranu nefajčiarov porušilo na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 52 fajčiarov. Kontroly zamerané na taxikárov odhalili v ich radoch 6 priestupkov.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP a to 54. Blokovacie zariadenie si na kolesách svojich vozidiel našlo 666 motoristov a 152 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Nevládnych ľudí „ratovali“ zdravotníci

Prípadov, kedy k nevládnym ľuďom privolávali hliadky mestskej polície zdravotníkov bolo opäť viac ako dosť. Napríklad aj na Hronskej ulici v Podunajských Biskupiciach v utorok podvečer. Na zemi našla  hliadka mestskej polície ležať neznámeho muža. Ten mal navyše poranenú aj tvár. Neznámeho odviezla do nemocnice privolaná sanitka rýchlej zdravotnej pomoci.  V pondelok v ranných hodinách zasahovala iná hliadka  na zastávke autobusov mestskej hromadnej dopravy Riviéra smerom do Devína. Tu si zásah záchranárov vyžiadal starší 86-ročný muž. Bol značne dezorientovaný a z poranenia na hlave sa mu valila krv. Policajti ešte pred príchodom sanitky muža ošetrili a zdravotníci ho neskôr previezli do najbližšej nemocnice.

Opilec sa hral na výpravcu

Skôr, ako sa pustil samozvaný dispečer riadiť chod električiek na Hlavnej stanici, sa tento vo štvrtok večer niekde riadne pozrel na dno pohárika. Keď mu skonzumovaný alkohol dodal odvahu, začal sa potácať medzi koľajnicami a snažil sa do mesta vypravovať z konečnej stojace električky. Pri tejto činnosti sa navyše aj poranil a utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho lekárske ošetrenie. K regulovčíkovi preto hliadka mestskej polície privolala záchranárov a tí ho previezli do najbližšej nemocnice.

Neznámy páchateľ poškodil bielu dodávku

V pondelok takmer na pravé poludnie z bielej dodávky Iveco parkujúcej na konečnej  autobusov na Odeskej ulici vytekali na cestu pohonné látky.  Policajti mestskej polície zistili majiteľa auta a ten po príchode k nemu neveril vlastným očiam. Jeho neprítomnosť pri aute využil zatiaľ neznámy páchateľ a ten nožom prerezal palivové hadice. Kto sa takto zabával nie je zatiaľ a prípadom sa ďalej zaoberajú príslušníci policajného zboru.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.3.2010 / 26.3.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.