Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2010

Dátum: 15.03.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 8. marca do 14. marca 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2333 udalostí. Medzi nimi bolo aj 177 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnené ale boli priestupky motoristov proti pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení v priebehu týždňa zistili a riešili jednotlivé hliadky mestskej polície 1683. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich svoje vozidlá zaparkovalo 8 vodičov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili a riešili mestskí policajti 13 priestupkov a na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky v priebehu týždňa 7 krát. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v 11 prípadoch.

Majitelia psov obchádzaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov prispeli do zásahov hliadok MsP 38 krát. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 93 priestupcov a alkoholické nápoje na verejných priestranstvách napriek zákazu ich konzumácie si doprialo 62 konzumentov.

Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 13 predávajúcich. Z trávnatých plôch si parkovisko pre svoje motorové vozidlo urobilo 80 vodičov. Na príslušné úrady zároveň jednotlivé okrskové stanice mestskej polície nahlásili 18 starých vozidiel.

Prípady obťažovania okoloidúcich sa vyskytli 5 krát a zákon na ochranu nefajčiarov porušilo na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 59 priestupcov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň uvádza, že najviac priestupkov zistili a riešili hliadky na Fedinovej ulici a to 53. Blokovacie zariadenia na nesprávne stojace vozidlá nasadili hliadky 803 krát a 165 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Alkohol za volantom mu vonkoncom neprekážal

Zdá sa, že s jazdením bude mať na čas pokoj 58-ročný  Bratislavčan. V nedeľu totiž na zvláštny spôsob jeho jazdy s osobným motorovým vozidlom Fiat   bol telefonicky upozornený operačný pracovník mestskej polície v Ružinove. Po Hradskej ulici vo Vrakuni v predpoludňajších hodinách jazdil tento pán tak, ako by spomínala ulica patrila len jemu – od jedného okraja cesty po jej druhý. Hliadka mestskej polície sa  ho preto pokúsila zastaviť. Hoci služobné vozidlo policajti odstavili v dostatočnej vzdialenosti, vodičovi Fiatu sa podarilo do jeho zadnej časti naraziť. K slovu sa preto dostala dopravná polícia a pri kontrole alkoholu v dychu vodiča sa ukázalo, že pred jazdou si tento pán niekde poriadne vypil. V dychu mu zistili vyše dve promile. Za podobnú  jazdu mu pred časom polícia zadržala vodičské oprávnenie, no napriek tomu tento veselo jazdil ďalej.

Vietor spôsoboval problémy

Silný vietor preháňajúci sa nad Bratislavou spôsobil v nedeľu uvoľnenie lešenia na jednom z domov na Bodrockej ulici. Tento dom sa momentálne zatepľuje. Policajti mestskej polície sa preto telefonicky spojili so stavbyvedúcim a ten zabezpečil nápravu tohto stavu tak, aby prípadný pád lešenia nespôsobil okoloidúcim zranenia, prípadne škodu na majetku. Skoro podobná situácia – ale s pádom kusu steny nastala aj v piatok predpoludním na Kradžičovej ulici číslo 6. Z výškovej budovy sa začal odlupovať kus fasády. Tento priestor v bezpečnej vzdialenosti  policajti mestskej polície ohradili, no skôr ako sa k slovu dostali lezci, fasáda spadla na zem. Našťastie k zraneniu osôb nedošlo.

Epileptik potreboval lekársku pomoc

Hliadky mestskej polície neraz preverujú informácie, kedy si volajúci myslia, že opicu na zemi vyspáva nejaký opilec. Až priamo na mieste hliadka neraz zisťuje, že na zemi leží človek so zdravotnými problémami ako napríklad v prípade neznámeho muža ležiaceho na Galvaniho ulici v stredu predpoludním. Ten mal epileptický záchvat a do nemocnice ho previezli privolaní záchranári.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.3.2010 / 16.3.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.