Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2010

Dátum: 08.03.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 1. marca do 7. marca 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2180 udalostí. Medzi nimi bolo aj 147 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými boli ale priestupky motoristov proti pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície 1524. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavili svoje vozidlá štyria vodiči.

Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali počas týždňa hliadky mestskej polície 16 krát. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku bolo zistených 9 priestupkov.

Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 97 priestupcov. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu domácich zvierat tieto porušili 49 krát. Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 19 „tiežpredajcov“.

Z trávnatých plôch si parkovisko pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 74 vodičov. Na príslušné úrady bolo nahlásených 27 starých vozidiel a sedem prípadov sa týkalo nedodržania stanovených záverečných hodín.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo 66 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich riešili počas týždňa hliadky MsP 14 krát a fajčiari zákon na ochranu nefajčiarov fajčiac cigarety na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 64 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Trenčianskej ulici a to 78. Blokovacie zariadenia boli použité v 729 prípadoch a vozidlá priestupcov po odtiahnutí skončili v areáloch odťahovacích služieb 148 krát.

Muž z Liberca chcel spáchať samovraždu

V piatok večer zazvonil na operačnom pracovisku mestskej polície telefón, na konci ktorého bola nešťastná matka 38-ročného muža z Liberca. Syn matke krátko predtým telefonicky oznámil, že ide spáchať samovraždu a to skokom do Dunaja z niektorého z bratislavských mostov. V tú noc sa hliadkam muža nepodarilo nájsť. V sobotu ráno táto pani opäť telefonovala s tým, že syn sa jej ozval a stretnúť sa majú pri vchode do hradu. Podľa popisu ktorý mestskí policajti získali od nešťastnej matky sa jej syna podarilo v centre mesta nájsť, ten zároveň povedal, že s rodičmi sa má skutočne stretnúť. Snehová kalamita v Čechách ale príchod rodičov tohto muža na Slovensko časovo pozdržala. Číslo 159 dalo popoludní o sebe opäť vedieť. Na dohodnutom mieste sa rodičia so synom nestretli. Hliadka ho našla  pri vchode do tunela pod hradným vrchom o ktorom si myslel, že je to vchod do hradu. Strateného syna neskôr  policajti mestskej polície odovzdali jeho rodičom a tí si ho odviezli domov.

Dobrodruh spal na koľajniciach električky

Na koľajniciach električiek si ustlal na Ružinovskej ulici vo štvrtok popoludní neznámy muž. Spáča vodiči električiek videli už z diaľky a upozornili na neho  hliadku mestskej polície. Nakoľko neznámy muž v dôsledku nadmernej konzumácie alkoholických nápojov sa pri páde aj zranil, policajti privolali k nemu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice. Podobne v ten istý deň dopadol o niekoľko hodín skôr aj ďalší hrdina, ktorého alkohol poslal k zemi rovno na Záhradníckej ulici.

Noc traja Bratislavčania strávili na polícii

V sobotu krátko pred 23.00 hod. na Kamennom námestí sa rozhodla trojica mladých ľudí  vykonať svoju potrebu rovno pred dverami tamojšieho nákupného centra. Pri približovaní sa hliadky mestskej polície sa rozutekali a na úteku prevracali smetné nádoby. Na Treskoňovej ulici jeden z nich kopancami poškodil služobné motorové vozidlo. Pri zadržiavaní sa pokúsil jeden z trojice mladých ľudí fyzicky napadnúť zasahujúceho policajta a to úderom do tváre. Boli voči nemu použité donucovacie prostriedky a všetci traja mladí Bratislavčania vo veku 19 a 20 rokov boli následne predvedení na policajné oddelenie. Jeden z nich toho má na rováši viac ako dosť – útok na verejného činiteľa, ako i poškodzovanie cudzej veci.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.3.2010 / 9.3.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.