Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2010

Dátum: 01.03.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 22. februára do 28. februára 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2404 udalostí. Medzi nimi bolo aj 183 prípadov, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené priestupky však možno zaradiť previnenia vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto priestupkov riešili jednotlivé hliadky 1637. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavilo svoje vozidlá 10 motoristov.

19 priestupkov sa týkalo oblasti porušení verejného poriadku a na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky 10 krát. Majitelia psov všeobecne záväzné nariadenia týkajúce sa podmienok chovu domácich zvierat porušili 41 krát.

Značná časť porušení sa týkala aj problematiky čistoty a poriadku – 104 zistení, státia motorových vozidiel na trávnatých plochách – 63 prípadov, ako aj požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 131 priestupkov. Na príslušné úrady zároveň jednotlivé okrskové stanice MsP nahlásili 13 starých vozidiel.

V pešej zóne zistili hliadky mestskej polície v sledovanom týždni 17 priestupkov a 12 priestupkov súviselo s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín. Fajčiari nerešpektovaním ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov porušili tento zákaz na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 67 krát. Prípady obťažovania okoloidúcich riešili hliadky 9 krát.

V priebehu týždňa sa kontrolám nevyhli ani taxikári brázdiaci bratislavské ulice a v ich radoch bolo zistených 12 priestupkov.

Najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na Fedinovej ulici a to 63. Blokovacie zariadenia si na vozidlách našlo 791 motoristov a 154 vozidiel tvoriacich prekážku v cestnej premávke skončilo po odtiahnutí v areáloch odťahovacích služieb.

Prekážal mu telefónny automat?

V stredu v popoludňajších hodinách na Kadnárovej ulici v Krasňanoch si svoju silu vybíjal na telefónnom automate neznámy muž. Jeho údery nevydržalo sklo na telefónnej búdke a podarilo sa mu zničiť aj  samotné slúchadlo. Stop jeho  konaniu urobila až hliadka mestskej polície. Muž nemal pri sebe doklady totožnosti a ako sa neskôr ukázalo, v tomto prípade sa o zničenie telefónnej búdky postaral 31-ročný Bratislavčan. Hliadka ho preto predviedla na najbližšie oddelenie policajného zboru.

Hľadaný muž napokon skončil v rukách policajtov

Po 22-ročnom Bratislavčanovi bolo už dávnejšie vyhlásené policajné pátranie. Bratislavčanovi sa však darilo pred rukou zákona istý čas ukrývať. Avšak len do chvíle, kedy ho v utorok popoludní na Brečtanovej ulici nekontrolovala jedna z hliadok mestskej polície. Mladý muž už v tej chvíli pravdepodobne vedel, že je zle. Začal klásť odpor, preto boli voči nemu použité donucovacie prostriedky. Hliadka ho následne predviedla na najbližšie oddelenie policajného zboru.

Nemeckí ovčiaci zaútočili na nič netušiaceho muža

Slnečná nedeľa priam volala na prechádzky do prírody. Tomuto volaniu neodolal ani 33 ročný Bratislavčan, ktorý sa s päťmesačnou dcérkou v kočiariku prechádzal po turistickom chodníku v bratislavskej Rači. Na ulici Pri kolíske zrazu z otvorenej bráničky vybehli dvaja nemeckí ovčiaci  a tí ho pokúsali na ľavej nohe. Majiteľa týchto psov sa podarilo hliadke mestskej polície vypátrať, no podľa jeho tvrdenia sa z pozemku psi nemohli dostať na ulicu. Kde je pravda, odpoveď na to dá až samotné riešenie celého prípadu v rámci priestupkového konania.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 2.3.2010 / 2.3.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.