Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2010

Dátum: 09.02.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 1. februára do 7. februára 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2127 udalostí. Medzi nimi bolo aj 162 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane boli priestupky vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto zistili a riešili hliadky mestskej polície 1501. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich svoje vozidlá zaparkovali traja vodiči.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky MsP 12 priestupkov. Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali mestskí policajti v priebehu týždňa 24 krát. Majitelia psov štatistiku zásahov doplnili o 17 nových zistení.

Čistota a poriadok bola neznámym pojmom pre 81 priestupcov. V pešej zóne sa stalo 14 priestupkov a deväť zistení súviselo s nedodržaním stanovených záverečných hodín v reštauračných a kaviarenských zariadeniach.

Alkoholické nápoje napriek zákazu ich konzumácie na verejných priestranstvách si doprialo 64 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich sa vyskytli 5 krát.

Na svoje povinnosti pri zabezpečovaní schodnosti chodníkov v zimnom období akosi pozabudlo 59 zodpovedných osôb. Hliadky mestskej polície v sledovanom týždni zistili a riešili aj šesť prípadov nepovoleného spaľovania odpadu.

Nemalou  mierou týždňovú štatistiku mestskej polície zaplnili aj nezodpovední fajčiari porušujúc zákon na ochranu nefajčiarov na zastávkach mestskej hromadnej dopravy a to 75 krát. Na miestne úrady jednotlivé stanice nahlásili 15 vozidiel vykazujúcich známky autovrakov a kontroly zamerané na taxikárov zistili v ich radoch 37 porušení.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Fedinovej ulici a to 80. Blokovacie zariadenie si na kolesách svojich vozidiel našlo 618 motoristov a 129 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Vodič nákladnej Avie bude mať čo vysvetľovať

Vzťah k mestu v ktorom žijeme si niektorí ľudia vysvetľujú naozaj dosť zvláštne. V snahe ušetriť za likvidáciu odpadu sa ho nezriedka zbavujú aj tak, ako v prípade vodiča nákladnej Avie s bratislavskými evidenčnými číslami. Ten sa rôznych krabíc a stavebného odpadu zbavil v blízkosti železničných koľajníc na Parkovej ulici v Ružinove. Jeho manéver nezostal bez povšimnutia istého Bratislavčana. To čo videl v predpoludňajších hodinách si nenechal len pre seba, ale informoval o tom aj mestských policajtov v Ružinove. Pochopiteľne, vodič nákladného auta na ich príchod nečakal a hneď ako sa nákladu zbavil, odfrčal s autom preč. Zostala po ňom len ďalšia veľká kopa neporiadku svietiaca na čerstvo napadanom snehu. Vodič auta bude mať čo v krátkom čase vysvetľovať a aj finančný postih ktorý ho čaká je niekoľkonásobne vyšší ako poplatok, ktorý by zaplatil za svoj náklad v prípade, ak by ho zneškodnil na miestach tomu určených.

Prepad v novinovom stánku

V sobotu v skorých ranných hodinách zasahovala hliadka mestskej polície na Mamateyovej ulici. Podľa oznámenia sa tu obeťou prepadu mala stať pracovníčka novinového stánku. Tú prepadli zatiaľ dvaja neznámi páchatelia, ktorí z miesta činu ušli a na objasnení prípadu pracujú príslušníci policajného zboru.

V kontajneroch nič nenašiel

Ľudia bez strechy nad hlavou s obľubou prehľadávajú rôzne kontajnerové stojiská v ktorých nezriedka nájdu ešte použiteľné veci, ktoré už ale v domácnostiach doslúžili. Do prehľadávania jedného takéhoto sa pustil v stredu krátko po polnoci na Smolenickej ulici v Petržalke istý bezdomovec. Výsledkom jeho hľadačskej aktivity bolo  postupné znečistenie samotného stojiska odpadkami z kontajnerov. Či niečo použiteľné medzi odpadkami tento človek našiel nie je známe, avšak to čo z kontajnerov povyhadzoval musel do nich postupne naložiť späť.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.2.2010 / 10.2.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.