Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2010

Dátum: 01.02.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 25. januára do 31. januára 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2058 udalostí. Medzi nimi bolo aj 228 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane boli priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a porušení tohto druhu zistili a riešili hliadky mestskej polície 1267. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať tu zanechali svoje vozidlá dvaja vodiči.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili hliadky mestskej polície deväť priestupkov. Majitelia psov obchádzaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov prispeli do štatistiky mestskej polície 28 krát. Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali v sledovanom týždni mestskí policajti 19 krát.

Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 104 priestupcov. Na svoje povinnosti pri zabezpečovaní zimnej údržby chodníkov akosi pozabudlo 113 zodpovedných osôb a stanovené záverečné hodiny nestihli dodržať šiesti prevádzkari kaviarenských a reštauračných zariadení.

Napriek chladnému počasiu a zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo 78 priestupcov. Fajčiari nerešpektovaním zákazov fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy zákon na ochranu nefajčiarov porušili 59 krát. Prípady obťažovania okoloidúcich zistili a riešili jednotlivé hliadky 12 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Viedenskej ceste a to 45. Blokovacie zariadenie si na nesprávne stojacich vozidlách našlo 553 motoristov a 118 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Prekážali mu vchodové dvere?

V piatok popoludní preverovala jedna z hliadok mestskej polície oznam hovoriaci o poškodzovaní cudzieho majetku na ulici Jána Stanislava v Devínskej Novej Vsi. Mladý muž  tu totiž skúšal svoju silu na sklenenej výplni vchodových dverí a sklo jeho silu prirodzene nevydržalo. Po príchode policajtov vzal radšej nohy na plecia, ďaleko sa ale nedostal. Niekoľko metrov od miesta incidentu bol zadržaný a prirodzene už v spoločnosti hliadky mestskej polície smeroval na najbližšie oddelenie policajného zboru. Okrem škody, ktorú na výplni spôsobil ho čaká ešte aj pokuta za priestupok proti majetku, ktorého sa svojím konaním dopustil.

Namiesto vďaky nadávky a fyzické útoky

Silné mrazy v uplynulých dňoch dali poriadne zabrať niektorým ľuďom, ktorí si lavičky a chodníky zamieňali za spálne pod holým nebom. Či už to boli bezdomovci, alebo ľudia pod vplyvom  alkoholu, ktorých ich  nohy jednoducho prestali poslúchať. Podobných prípadov aj v uplynulých dňoch bolo opäť viac ako dosť. Namiesto vďaky sa ale niekoľkokrát stalo, že spáči boli agresívni aj voči záchranárom, hoci ich život dá sa povedať v tej chvíli visel na vlásku. Ako napríklad v prípade istého muža spiaceho na zemi na Farského ulici v sobotu večer. Hliadka mestskej polície preto záchranárom asistovala pri prevoze podchladeného pacienta do zdravotníckeho zariadenia.

Zranená labuť skončila v opatere ochrancov prírody

Svoj prelet bratislavskou Petržalkou skončila vo štvrtok podvečer na Osuského ulici nárazom do stromu jedna z labutí. Pri náraze sa labuť  poranila. Neskôr sa o ňu postarali pracovníci Štátnej ochrany prírody, ktorých hliadka mestskej polície k zranenej labuti zavolala.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 2.2.2010 / 2.2.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.