Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2010

Dátum: 26.01.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 18. januára do 24. januára 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1840 udalostí. Medzi nimi bolo aj 231 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými na druhej strane boli ale priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a týchto priestupkov zistili a riešili hliadky MsP 1050. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov svoje vozidlá bez oprávnenia parkovať na nich zanechali štyria vodiči.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku v sledovanom týždni zistili hliadky 11 priestupkov, na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali 27 krát. Majitelia psov nerešpektovaním príslušných všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov prispeli do zásahov hliadok mestskej polície 23 krát.

Sneženie preverilo, či skôr nepreverilo pripravenosť správcov, či majiteľov nehnuteľností pri zabezpečovaní schodnosti chodníkov. Počas týždňa bolo v tomto smere zistených 190 porušení. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 113 priestupcov a fajčiari fajčiac cigaretu na zastávkach mestskej hromadnej dopravy zákon na ochranu nefajčiarov porušili 50 krát.

Sedem prípadov súviselo s obťažovaním okoloidúcich a 58 priestupcov sa oddávalo konzumácii alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a to aj napriek tomu, že tento spôsob konzumácie je zakázaný všeobecne záväznými nariadeniami.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že najviac priestupkov sa v sledovanom období stalo na Fedinovej ulici a to 64. Na parkoviskách odťahovacích služieb skončilo 78 odtiahnutých motorových vozidiel a na 413 vozidiel nasadili hliadky blokovacie zariadenia.

Z Billy sa mu do ulíc nechcelo

V piatok sa akosi nechcelo do mrazivého dňa vykročiť z  nákupného centra Billa na Saratovskej ulici jednému zo zákazníkov. Tento muž bez strechy nad hlavou sa začal voči personálu predajne a zákazníkom správať agresívne. Predajňu nakoniec opustil až po zásahu hliadky mestskej polície.

Polonahý muž vystrájal na konečnej autobusov

V sobotu niekoľko minút po 20.00 hod. smerovala jedna z  hliadok mestskej polície na obratisko autobusov v Dúbravke na Saratovskej ulici. Ani silný mráz v túto noc nejako zvlášť neprekážal neznámemu mužovi, ktorý sa povyzliekal a takto pobehoval medzi zaparkovanými autobusmi. Neznámy skončil v nemocničnom zariadení, kam ho na pozorovanie previezli privolaní záchranári.

Podchladených bezdomovcov z ulíc odvážali záchranári

Napriek tomu, že studené noci môžu ľudia bez strechy nad hlavou prečkať vo viacerých útulkoch, mnohým z nich sa do tepla akosi nechce ísť a noci trávia naďalej na ulici. Podchladených bezdomovcov hliadky mestskej polície zachraňovali spolu so zdravotníkmi či už v Petržalke, Ružinove, Novom Meste, ale i v Podunajských Biskupiciach. Ten posledný prípad je z Budatínskej ulice, kde noc pod holým nebom, kedy teploty klesali pod -11 stupňov, trávil ležiac na snehu neznámy bezdomovec. Aj on bol prevezený záchranármi do nemocnice na Antolskú ulicu.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.1.2010 / 27.1.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.