Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 2. týždni 2010

Dátum: 20.01.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 2. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 11. januára do 17. januára 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavom meste 2074 udalostí. Medzi nimi bolo aj 152 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými boli ale na druhej strane priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky MsP 152. V dvoch prípadoch mestskí policajti zadržali osoby podozrivé zo spáchania rôznych trestných činov.

Na vyhradených parkovacích miestach určených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich zanechalo svoje vozidlá sedem motoristov. Na telefonáty, v ktorých občania poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali 15 krát. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu domácich zvierat prispeli do štatistiky mestskej polície 40 krát.

Značne zastúpenými priestupkami boli aj priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom – 120 zistení, ako aj porušovania zákona na ochranu nefajčiarov – fajčenie na zastávkach mestskej hromadnej dopravy – 61 prípadov.

Trávnaté plochy si za miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša zvolilo 71 motoristov. Deväť zistených priestupkov súviselo s nedodržaním stanovených záverečných hodín v reštauračných zariadeniach.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách lákaniu popíjania pod holým nebom neodolalo 64 priestupcov a 14 prípadov sa týkalo vozidiel vykazujúcich známky autovrakov. Po ich zadokumentovaní budú tieto odstúpené príslušným mestským častiam.

Blokovacie zariadenia na kolesá nesprávne parkujúcich vozidiel nasadili hliadky mestskej polície 662 krát a 145 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Ivánskej ceste a to 52.

Na Obchodnej ulici rinčalo sklo

Vo štvrtok krátko po druhej hodine rannej spozorovala jedna z hliadok mestskej polície na Obchodnej ulici skupinku mladých ľudí, ktorá pútala na seba pozornosť hlučným správaním. Skupina sa presúvala smerom na Poštovú ulicu, keď zrazu pri prevádzke rýchleho občerstvenia sa jeden z mládencov zastavil a úderom rozbil výklad tejto prevádzky. Policajti výtržníka zadržali a 22-ročný Bratislavčan po incidente prirodzene skončil na neďalekom policajnom oddelení. Muž bol navyše v policajnom pátraní a podmienečne prepustený z predchádzajúceho výkonu trestu odňatia slobody.

Sklo nevydržalo ani vo vchode do paneláku

O rozruch v jednom z domov sa postarala v nedeľu aj 25-ročná Bratislavčanka, ktorá vo vestibule domu na Holíčskej ulici rozbila sklenenú výplň. Čo ju k tomu motivovalo nie je známe, no aj ona zvyšok noci strávila na policajnom oddelení, na ktoré putovala v sprievode hliadky policajného zboru.

Zlodeji zo záhradkárskej osady

V záhradkárskej osade Krčace už dlhší čas dávali o sebe vedieť ľudia s lepkavými prstami orientujúci sa na opustené záhradné chatky. Vo štvrtok podvečer dvom 44 a 46-ročným bratom z Bratislavy a ich kamarátovi – 55-ročnom Novozámočanovi klepla v tejto osade po prstoch hliadka mestskej polície a všetkých troch v spolupráci s hliadkou policajného zboru predviedla na príslušný policajný útvar. Koľko vlámaní má táto trojica na svedomí zisťuje polícia.

S rozbitou hlavou skončil v nemocnici

V nedeľu krátko po piatej hodine rannej sanitka rýchlej zdravotníckej pomoci odvážala z Dunajskej ulice neznámeho muža ležiaceho na chodníku so zraneniami na hlave a rukách. Do príchodu záchranárov hliadka mestskej polície poskytla neznámemu  prvotnú predlekársku pomoc.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.1.2010 / 21.1.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.