Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2010

Dátum: 13.01.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 4. januára do 10. januára 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1155 udalostí. Medzi nimi bolo aj 145 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane boli priestupky vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky mestskej polície 538. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov svoje vozidlá bez oprávnenia parkovať na nich zanechalo 5 vodičov.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky 12 krát. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 120 priestupcov a 16 motoristov si problém s hľadaním parkovacieho miesta nerobilo a svoje vozidlá zaparkovali na trávnatých plochách.

V troch prípadoch hliadky zistili nedodržanie stanovených záverečných hodín. Alkoholické nápoje napriek zákazu ich konzumácie na verejných priestranstvách si doprialo 48 priestupcov a majitelia psov obchádzaním príslušných všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu domácich zvierat do štatistiky mestskej polície prispeli 26 krát.

Nepoučiteľnými zdá sa naďalej zostávajú aj fajčiari, ktorí sa nevedia svojho zlozvyku vzdať na zastávkach mestskej hromadnej dopravy a fajčiac si krátia čas čakania na spoj MHD. V súvislosti s porušením  zákona na ochranu nefajčiarov v sledovanom týždni zistili hliadky MsP v Bratislave 66 priestupkov.

V zimnom období majú vlastníci, či správcovia domov povinnosť zabezpečovať schodnosť chodníkov. Po spáde snehu v strede týždňa policajti mestskej polície zistili a riešili 56 prípadov, kedy chodníky pokrýval sneh a boli pokryté vrstvou ľadu.

Najviac priestupkov počas prvého januárového týždňa sa stalo na Fedinovej ulici a to 25. Blokovacie zariadenie si na svojich vozidlách našlo 296 motoristov a 25 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. 

Bitka na Dulovom námestí

V utorok ráno preverovala jedna z hliadok mestskej polície informáciu o napadnutí neznámej ženy na Dulovom námestí č.13. Vtedy ešte neznámu ženu z Bratislavy tu napadol 35-ročný muž z Malinova a ten jej spôsobil zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. 37-ročnú Bratislavčanku s rozbitou hlavou previezli do nemocnice privolaní záchranári a útočník skončil na policajnom oddelení, pričom je stíhaný zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví.

Ukradnutá Fabia skončila na Bajzovej ulici

Na Bajzovej ulici 5. januára v predpoludňajších hodinách spozorovala hliadka mestskej polície zaparkovanú Škodu Fabia s bratislavskými evidenčnými číslami, na ktorej boli rozbité okná. Škodovku tu nezaparkoval jej majiteľ, ale neznámy zlodej, ktorý ju jej majiteľovi ukradol. Kto to bol nie je zatiaľ známe a prípadom sa ďalej zaoberajú príslušníci policajného zboru. Aj ďalší prípad súvisí s autami. V piatok predpoludním na Krasovského ulici v Petržalke stál zaparkovaný VW Sharan. Okná na dverách vozidla boli spustené. Hliadka mestskej polície zistila následne majiteľa vozidla. V aute mu našťastie nič nechýbalo a o otvorenie okien sa postarala porucha elektroniky vozidla.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.1.2010 / 14.1.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.