Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2011

Dátum: 28.03.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 21. marca do 27. marca 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2208 udalostí. Medzi nimi bolo aj 230 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným prípadom však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1405. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavili svoje vozidlá štyria motoristi.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili mestskí policajti 29 porušení. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 51 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 119 priestupcov. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 9 prípadoch a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 12 predávajúcich.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 9 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 55 motoristov.

V priebehu týždňa zistili mestskí policajti aj 59 priestupkov v pešej zóne bratislavského Starého Mesta. Alkoholické nápoje napriek zákazu ich konzumácie na verejných priestranstvách si doprialo 92 konzumentov. Fajčiari, ktorí sa svojho zlozvyku nevedia vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy zákon na ochranu nefajčiarov porušili v priebehu týždňa 45 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených okrskovými stanicami mestskej polície 11 starých vozidiel. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 13 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili mestskí policajti na Trenčianskej ulici a to 60. Blokovacie zariadenia si na kolesách svojich vozidiel našlo 667 motoristov a 152 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Stratené deti sa nakoniec našli

V piatok krátko po 22.00 hod. boli mestskí policajti požiadaní o spoluprácu pri pátraní po stratenej 12-ročnej dievčine v bratislavskom Ružinove, ktorá sa stratila  v okolí Seberíniho ulice. Do jej hľadania boli zapojení aj psovodi mestskej polície. Ani nie o 30 minút sa dievčina našla. Sama prišla domov. V čase, kedy bolo toto pátranie odvolané polícia prijala oznámenie o ďalších dvoch tuláčkach a to 9 a 10-ročných dievčatách, ktoré nevedeli nájsť cestu domov v Podunajských Biskupiciach. Tie policajti našli sediac na jednej z lavičiek autobusovej zastávky v Petržalke. Obe si neskôr prevzali ich rodičia.

Muž nespavosťou netrpel 

V jednom z panelákov na Viglašskej ulici v Petržalke bolo v stredu po polnoci mimoriadne rušno. 33-ročný Bratislavčan si povedal, že keď nemôže spať on, nebudú spať v dome ani susedia. Navyše, keď ho títo po polnoci upozorňovali, že svojím správaním ruší nočný pokoj, začal sa im vyhrážať. Jeho správanie mohli ovplyvniť drogy, či predtým nadmerná konzumácia alkoholu. Stop jeho konaniu dali privolaní policajti, ale aj záchranári, ktorí ho previezli na ošetrenie do nemocnice.

Útok pitbulla policajt odrazil

V stredu ráno v Starom Meste policajti mestskej polície preverovali oznam týkajúci sa znečisťovania verejného priestranstva na Skalnej ulici. Priestupca namiesto priznania si viny pustil na policajtov svojho pitbulla. Jeho útok sa podaril hliadke odraziť, avšak pri tomto sa ľahšie zranil zasahujúci policajt. Tento prípad mal samozrejme neskôr dohru na príslušnom policajnom oddelení.

Statný pes poranil policajta

Na Galvániho ulici v Ružinove hliadka mestskej polície v stredu krátko pred 09. 00 hod. preverovala oznam o spaľovaní odpadu. Na jedného z členov hliadky sa zrazu vyrútil statný pes a ten po pohrýzol do nohy. Vlastníkom psa je v tomto prípade 60-ročná Bratislavčanka. Tá tvrdí, že sa o neho stará bezdomovec bývajúci v tejto lokalite. V každom prípade aj tento útok bude mať dohru na príslušnom policajnom oddelení.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 28.3.2011 / 28.3.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.