Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2011

Dátum: 21.03.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 14. marca do 20. marca 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2154 udalostí. Medzi nimi bolo aj 243 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným prípadom však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1486. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich zanechalo svoje vozidlá 10 motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície počas týždňa 36 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení tieto porušili 43 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 88 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 32 prípadoch. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 50 motoristov.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo päť predávajúcich. V pešej zóne bratislavského Starého Mesta zistili hliadky mestskej polície 9 priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo počas týždňa 54 konzumentov.

Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi zistili a riešili mestskí policajti 10 krát. Na miestne úrady nahlásili šesť starých vozidiel. Fajčiari zákon na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 36 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Ševčenkovej ulici a to 62. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili hliadky 787 krát a 94 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

S kotúčom drôtu napadol policajta

V Devínskej Novej Vsi v piatok popoludní si vykračoval po Eisnerovej ulici s kotúčom medeného drôtu v ruke vtedy ešte neznámy muž. Kde a ako sa k štyrom kilogramom medi dostal nechcel povedať. Kotúčom drôtu sa však zahnal na mestského policajta a zasiahol ho ním do ramena. Po výzvach, aby upustil do svojho konania boli voči útočníkovi použité donucovacie prostriedky a páchateľ skončil neskôr na policajnom oddelení. Tam nakoniec vysvetľoval ako a kde sa ku kotúču vôbec dostal.

Zlodeja vyrušil alarm

V nedeľu nadránom zaujalo opustené pohostinstvo na Haánovej ulici neznámeho muža. Ten sa rozhodol, že sa v ňom obslúži sám. Smolu mal ale v tom, že na jeho prítomnosť zareagoval bezpečnostný systém a nočnou Petržalkou sa rozzvučal alarm. Zlodej sa zľakol a vzal radšej nohy na plecia. Majiteľ pohostinstva po príchode skonštatoval, že dnu sa zlodej nedostal a nič neukradol.

Spáči na Rybnom námestí

Niekoľkým bezdomovcom vo štvrtok ráno zrejme vôbec neprekážalo, že aj Rybné námestie musí byť ráno čisté. Hoci ich pracovníci starajúci sa o čistotu Starého Mesta z ich sníčkov prebudili, vstávať sa im do skorého rána neveľmi chcelo. Na nohy sa postavili až po príchode hliadky mestskej polície a z námestia odišli. Až potom sa k slovu mohli dostať stroje a technika a námestie bolo vzápätí upratané.

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.3.2011 / 22.3.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.