Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2011

Dátum: 08.03.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 28. februára do 6. marca 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2296 udalostí. Medzi nimi bolo aj 235 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným prípadom však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1526. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia stáť na nich zaparkovalo svoje vozidlá 11 motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície počas týždňa 17 prípadov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 68 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 111 priestupcov.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk riešili hliadky 20 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 7 predávajúcich a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v štyroch prípadoch.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo zvolilo 82 motoristov. V pešej zóne Starého Mesta zistili a riešili hliadky mestskej polície 16 priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo 52 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 19 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili na uliciach aj 17 starých vozidiel a tieto budú oznámené na príslušné úrady. Fajčiari nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 59 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Námestí SNP a to 53. Blokovacie zariadenia si na kolesách svojich vozidiel našlo 746 motoristov a 184 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Hlavou rozbil vchodové dvere

Ľudia, ktorí prechádzali v pondelok ráno po Primaciálnom námestí si určite všimli rozbité sklenené dvere vedúce do budovy novej radnice. Na svedomí ich má 28-ročný muž z Liverpoolu. Ten v nedeľu krátko pred 23.00 hod.  prechádzal námestím spolu s o štyri roky mladším krajanom a pevnosť skla na dverách vyskúšal svojou hlavou. Tú musel mať dobre tvrdú, pretože sklo nevydržalo a rozbilo sa. Po tejto zábavke obaja vzali nohy na plecia a utekali smerom k Námestiu SNP. Asi ani nevedeli, že ich kroky už v tom čase sledovala jedna z kamier mestskej polície, ktorá navyše nasnímala aj moment, kedy Angličan rozbil dvere. Oboch cudzincov vzápätí pred prevádzkou rýchleho občerstvenia zadržala  hliadka mestskej polície a noc strávili obaja cudzinci na policajnom oddelení. Škodu, ktorú mladý muž na dverách spôsobil bude musieť prirodzene nahradiť.

Nožom zaútočil na nič netušiacu Bratislavčanku

V piatok popoludní bolo rušno na Námestí Eugena Suchoňa. Obeťou útoku vtedy ešte neznámeho páchateľa sa tu stala 46-ročná Bratislavčanka. Na tú zaútočil s nožom v ruke neznámy muž a poranil jej tvár. Poškodená uviedla, že páchateľom bol 39-ročný Sereďčan, ktorý sa pobral na Hviezdoslavovo námestie. Tu ho v priebehu niekoľkých minút zadržali policajti mestskej polície a odovzdali do rúk hliadke policajného zboru. K zranenej Bratislavčanke mestskí policajti privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí ju previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Opitá žena pred pohostinstvom na  Uránovej ulici

V nemocnici skončila aj neznáma žena, ktorá putovanie večernými ulicami Ostredkami skončila pred istým pohostinstvom na Uránovej ulici. S hliadkou neznáma nekomunikovala a bola totálne opitá. Pri páde na zem navyše utrpela aj zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie a preto ju privolaní záchranári previezli do nemocnice.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.3.2011 / 9.3.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.