Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2011

Dátum: 14.02.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 7. februára do 13. februára 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2255 udalostí. Medzi nimi bolo aj 229 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1518. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich zanechalo svoje vozidlá päť motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície počas týždňa 17 prípadov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení tieto porušili v 69 prípadoch. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 92 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 29 prípadoch.

Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovali štyria predávajúci a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v 5 prípadoch. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo zvolilo 43 motoristov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že v pešej zóne bratislavského Starého Mesta riešili mestskí policajti 6 porušení. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo počas týždňa 81 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich sa vyskytli 17 krát.

Na príslušné úrady mestskí policajti zároveň nahlásili 7 starých vozidiel. Na telefonáty, v ktorých volajúci upozorňovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky v troch prípadoch.

Niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčiari sa svojho zlozvyku nevedia vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili priestupcovia 71 krát. Neoznačenie vozidla názvom obchodnej firmy, používanie neovereného taxametra, či nepredloženie koncesnej listiny – to boli najčastejšie nedostatky, ktoré boli zistené počas kontrol medzi taxikármi a tieto nedostatky boli zistené v 16 prípadoch.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň prezrádza, že najviac priestupkov a to 42 riešili hliadky mestskej polície na Saratovskej ulici. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili hliadky 708 krát a 183 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

V krátkych nohaviciach a tričku spoznával Bratislavu

V sobotu ráno pútal na seba pozornosť na Kutlíkovej ulici neznámy muž. Vonku mrzlo a on sa pohyboval v Petržalke len v krátkych nohaviciach a tričku. Ukázalo sa, že je to cudzinec bývajúci v centre mesta. Ako sa do Petržalky dostal nevedel povedať. Do hotela na Šancovej ulici ho nakoniec odviezla hliadka policajného zboru.

Čas si krátil s fľaškou v ruke

S fľaškou v ruke si krátil čas sediac na lavičke na Velehradskej ulici v sobotu popoludní 17-ročný mládenec bývajúci v Petržalke. To, že konzumovať alkoholické nápoje na verejných priestranstvách je zakázané, ako i to, že zákon na ochranu pred zneužívaním alkoholických nápojov zakazuje maloletým a mladistvým osobám konzumáciu alkoholických nápojov a iných návykových látok ho asi tiež veľmi nezaujímalo. To, že tento zákon mládenec porušil potvrdila aj orientačná skúška na prítomnosť alkoholu v dychu. Mestskí policajti mu namerali 1,12 promile. Pre podareného syna si na stanicu mestskej polície prišiel jeho otec.

V otvorenej trafostanici striehlo nebezpečenstvo

Otvorená trafostanica pod napätím lákala zvedavé deti na Podzáhradnej ulici v nedeľu popoludní. Na túto skutočnosť bol upozornený jej vlastník a do príchodu poruchovej služby hliadka mestskej polície priestor zabezpečovala tak, aby sa do blízkosti trafostanice nedostali nepovolané osoby.

Vykradnutý Mercedes v Podunajských Biskupiciach

V sobotu popoludní zatiaľ niekto neznámy vykradol zaparkovaný strieborný Mercedes na Podzáhradnej ulici. Na vozidle páchateľ najskôr rozbil zadné okno a potom sa dôkladne pozrel na interiér vozidla. Nakoľko v tomto prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, prípad si na mieste prevzali príslušníci policajného zboru. 

Kurence napokon dogriloval doma v kuchyni

V pondelok večer zasahovala jedna z hliadok mestskej polície na Vietnamskej ulici. Bol tu totiž nahlásený požiar pri kontajnerových stojiskách. Už pri príchode na miesto bolo vidieť z diaľky oheň. Pri ňom stál istý muž a ten si na ohníku pripravoval na večeru kurence. Vonku ich griloval vraj preto, lebo nechcel, aby mu napáchla domácnosť. Samozrejme, ohník musel zahasiť a rozpracované kuriatka nakoniec dogriloval doma v kuchyni. 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.2.2011 / 15.2.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.