Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2011

Dátum: 07.02.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 31. januára do 6. februára 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1937 udalostí. Medzi nimi bolo aj 159 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo v priebehu týždňa 1338. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na ich odstavilo svoje vozidlá 10 motoristov.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 23 prípadov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení tieto porušili 92 krát a zistené priestupky súviseli najmä s voľným výbehom psov, ako aj prípadov, že pes nemal registračnú známku.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 77 priestupcov. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 35 prípadoch a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovali traja predávajúci.

V štyroch prípadoch bolo hliadkami zistené nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 38 motoristov. Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že v pešej zóne Starého Mesta zistili a riešili hliadky MsP 8 priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo 44 konzumentov. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi riešili hliadky 12 krát a fajčiari nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho neduhu sa nevedia vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento porušili 67 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidla nasadili hliadky 620 krát a 185 priestupcov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na Blagoevovej ulici a to 45.

Narkoman podpálil na schodisku starú sedačku

V utorok krátko po 02.00 hod. preverovala jedna z hliadok mestskej polície telefonicky oznam týkajúci sa pohybu neznámeho muža na schodisku panelového domu na Rovniankovej ulici v Bratislave. Na treťom podlaží objavila hliadka 42-ročného Bratislavčana, ktorý javil známky požitia omamných látok a navyše bol aj pod vplyvom alkoholu. Muž mal poranenú tvár a dorezané ruky od črepín rozbitého okna cez ktoré sa dostal do vnútra domu. Ešte pred zadržaním stihol Vladimír K. na najvyššom podlaží paneláku zapáliť starú vyhodenú sedaciu súpravu. Začínajúci požiar našťastie včas zlikvidovali privolaní hasiči. Nakoľko v tomto prípade vzniklo podozrenie zo spáchania viacerých trestných činov, podozrivý muž skončil na príslušnom policajnom oddelení.

Sprejeri z Devínskej Novej Vsi na čas dosprejovali

Na polícii skončili aj dvaja mládenci, ktorí svojimi maliarskymi výtvormi skrášľovali niektoré domy v Devínskej Novej Vsi. Dvoch 17-ročných Bratislavčanov pristihla kynologická hliadka pri striekaní nápisov na panelák na Eisnerovej ulici v sobotu krátko pred polnocou. Jeden zo sprejerov sa dal na útek, ďaleko ale nedobehol. Policajti ho zadržali ani nie po 200 metroch. Nakoľko v tomto prípade vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu a to poškodzovania cudzej veci, cesta oboch viedla neskôr na príslušné policajné oddelenie. Dom na Eisnerovej však nebol jediný, ktorý obaja postriekali. Svoje výtvory zanechali aj na ďalších domoch a za nočné vyčíňanie obom hrozí až ročný trest odňatia slobody.

Agresívny pacient napádal záchranárov

Istý muž, ktorý potreboval lekárske ošetrenie sa mimoriadne agresívne správal voči osádke rýchlej zdravotnej pomoci v piatok popoludní na Romanovej ulici. Muž napádal zdravotnícku osádku a tá si následne vyžiadala asistenciu príslušníkov mestskej polície. Po príchode hliadky pacient skrotol a zdravotníci ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 8.2.2011 / 8.2.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.