Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2011

Dátum: 30.01.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 24. januára do 30. januára 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1671 udalostí. Medzi nimi bolo aj 128 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným prípadom však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto bolo v priebehu týždňa 1150. Na miestach vyradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavilo svoje vozidlá šesť motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 10 prípadov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení tento porušili 49 krát.

Značná časť riešených priestupkov súvisela aj s porušovaním všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku – 108 zistení, ale aj konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 52 zistení. Na neporiadok okolo kontajnerových stojísk upozornili mestskí policajti 9 zodpovedných osôb.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v štyroch prípadoch a dva priestupky súviseli s nedodržaním zásad ambulantného predaja a trhového poriadku. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje auto urobilo 29 motoristov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že v pešej zóne bratislavského Starého Mesta riešili hliadky MsP 10 porušení. Na svoje povinnosti v zimnom období týkajúce sa zabezpečenia schodnosti chodníkov po napadaní snehu zabudlo 13 vlastníkov, prípadne správcov nehnuteľností, pred ktorými neboli chodníky udržiavané.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo 52 konzumentov. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 20 krát a fajčiari štatistiku zásahov mestskej polície doplnili o 61 nových zistení. Svojho zlozvyku sa totiž nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, hoci zákon na ochranu nefajčiarov fajčenie na zastávkach mestskej hromadnej dopravy to zakazuje.

Najviac priestupkov sa v sledovanom týždni stalo na Námestí SNP a to 52. Blokovacie zariadenia si na kolesách motorových vozidiel našlo 539 vodičov a 143 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

V centre mesta hľadali štvorročného chlapčeka

V stredu popoludní sa v zlomku sekundy stratil z dohľadu svojej babičky 4-ročný chlapček bývajúci s rodičmi v talianskom v Miláne. U babičky v Bratislave bol malý Dávid na návšteve už od vianočných sviatkov. Aj v stredu sa obaja spolu pobrali spoznávať zákutie Starého Mesta, no v blízkosti Hviezdoslavovho námestia sa zrazu vnuk babke stratil. Tá  okamžite telefonicky kontaktovala tiesňovú linku 158. Do rozbehnutého pátrania sa zakrátko zapojili aj hliadky mestskej polície, pričom jednej z nich sa podarilo ani nie o osem minút od vyhlásenia pátrania vystrašeného chlapca nájsť uplakaného stáť na Jesenského ulici. Dávida si vzápätí živého a zdravého od mestských policajtov prevzala jeho babička.

Vykradnuté autá v Petržalke

Autičkári počas minulého týždňa upriamili svoju pozornosť zdá sa na zaparkované autá v bratislavskej Petržalke. Pri zdravotnej škole na Strečnianskej ulici ktosi neznámy vykradol v utorok nadránom červené Polo s námestovskými evidenčnými číslami, v piatok večer sa cez rozbité sklo na strane spolujazdca dostali zlodeji do zaparkovaného vozidla Suzuki, ktoré jeho majiteľka odstavila pred domom na Znievskej ulici.

Zlyhal zabezpečovaní systém

V piatok ráno otvorené motorové vozidlo Daewoo parkujúce na Klemensovej ulici prezrádzalo, že aj toto si za cieľ svojej zlodejskej vášne mohol vybrať neznámy zlodej. Našťastie tomu tak nebolo. V aute zlyhalo zabezpečovacie zariadenie a v dôsledku neho zostalo toto nechránené a otvorené, čo napokon potvrdil aj majiteľ vozidla.

Bitka pred podchodom

V nedeľu nadránom sa na Poštovej ulici  krátko po piatej hodine rannej pri vstupe do podchodu na Hodžovom námestí z Poštovej ulice pustili do seba dvaja mladí ľudia. Policajti mestskej polície útočníka vyzvali aby prestal, na výzvu však bitkár nereagoval a pokračoval ďalej. Hliadka preto voči nemu použila donucovacie prostriedky a až potom bitkár skrotol. Policajtom odmietol preukázať svoju totožnosť, preto bol predvedený na najbližšie policajné oddelenie. Tu bolo zistené, že bitkárom je 32-ročný muž z Čadce. 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.1.2011 / 31.1.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.