Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2011

Dátum: 25.01.2011
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2011

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 17. januára do 23. januára 2011 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2230 udalostí. Medzi nimi bolo aj 210 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1579. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavili svoje vozidlá traja motoristi.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 17 porušení. Majitelia psov obchádzaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 48 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 117 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 34 prípadoch.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 7 predávajúcich. V dvoch prípadoch bolo hliadkami zistené nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 34  vodičov.

V pešej zóne bratislavského Starého Mesta riešili mestskí policajti 5 priestupkov a alkoholické nápoje napriek zákazu nich konzumácie na verejných priestranstvách si doprialo 56 konzumentov. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 22 krát.

Na príslušné úrady jednotlivé okrskové stanice nahlásili 8 starých vozidiel. Fajčiari nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon  porušili počas týždňa 43 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Antolskej ulici a to 62. Blokovacie zariadenia si na kolesách svojich vozidiel našlo 809 motoristov a 153 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Skokom pod idúce autá chcel spáchať samovraždu

V pondelok krátko po 21.00 hod. preverovala jedna z hliadok mestskej polície informáciu o mužovi, ktorý  z chodníka na Rožňavskej ulici neďaleko zastávky MHD pri vozovni dopravného podniku  skákal do jazdnej dráhy idúcich motorových vozidiel. Hliadku mestskej polície na konanie tohto muža upozornil jeden z motoristov, ktorý svoje vozidlo pred mužom zastavil v poslednej chvíli. Ukázalo sa, že správanie 65-ročného Bratislavčana nebolo ovplyvnené v dôsledku nadmernej konzumácie alkoholických nápojov, ale tento pán si chcel siahnuť na svoj život, čo policajtom aj potvrdil. Prečo, to nie je známe, v každom prípade sa o samovraha postarali privolaní záchranári a tí ho previezli do nemocnice.

Od prevrátenej sviečky začal horieť drevený kríž

V sobotu krátko po 20.00 hod. policajti mestskej polície zasahovali aj na Galvániho ulici. Od prevráteného kahanca tu začal horieť drevený kríž pripomínajúci dopravnú nehodu, ktorej obeťou sa stal motocyklista. Vznikajúci požiar v jeho počiatočnom štádiu hliadka zlikvidovala a výjazd hasičov nebol v tomto prípade potrebný.

V nemocniciach skončili podchladení ľudia

V zdravotníckych zariadeniach skončili v priebehu minulého týždňa viacerí ľudia, ktorí to s konzumáciou alkoholických nápojov kdesi prehnali a nohy ich na uliciach prestali poslúchať. Z Gemerskej ulice odvážali záchranári do nemocnice v nedeľu podchladeného 48-ročného muža, podobne dopadol aj bezdomovec spiaci na lavičke zastávky mestskej hromadnej dopravy na Kamennom námestí v piatok popoludní.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.1.2011 / 26.1.2011

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.