Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2012

Dátum: 01.08.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 23. júla do 29. júla 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1725 udalostí. Medzi nimi bolo aj 213 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých počas týždňa bolo 990. V troch prípadoch mestskí policajti spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v dvoch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku mestskí policajti riešili 24 udalostí. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 43 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 107 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky MsP 15 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku sa snažili obísť traja predajcovia.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 15 motoristov. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené hliadkami mestskej polície 28 krát.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 158 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili hliadky mestskej polície 10 krát a na príslušné úrady zároveň nahlásili 13 starých vozidiel.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky MsP 4 krát. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 22 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Námestí SNP a to 52. Blokovacie zaradenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli použité 426 krát a 131 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Vyliaty olej na ceste a chodníku

Na Poľnohospodárskej ulici vo Vrakuni niekto neznámy v piatok popoludní porozlieval starý použitý motorový olej na chodníku vedúcom do vchodu jedného z dokov. Ten neznámy olejom znečistil aj komunikáciu a časť z neho sa dostala aj do pôdy. Mestskí policajti preto do Vrakune privolali hasičov a tí pomocou špeciálnych látok znečistenie zneutralizovali. Podobne hasičov privolali mestskí policajti o deň skôr aj do Petržalky na Vavilovu ulicu. Tu pod jednou terasou bola porozlievaná nafta.

Žena zo Šale sa skrývala medzi bezdomovcami

Vo Vrakuni na Bebravskej ulici našla hliadka mestskej polície skrývajúc sa medzi bezdomovcami 42-ročnú ženu zo Šale. Bolo zistené, že táto už mala nejaký ten čas tráviť v niektorom z nápravno-výchovných zariadení, kam sa jej ale nastúpiť na výkon trestu odňatia slobody vonkoncom nechcelo. Hľadaná žena preto skončila na policajnom oddelení.

Voda z prasknutého potrubia zaplavovala  Jungmanovu ulicu

        V nedeľu ráno začala voda z prasknutého vodovodného potrubia zaplavovať Jungmanovu ulicu v Petržalke. Na vzniknutú situáciu preto mestskí policajti upozornili pracovníkov poruchovej služby a tí sa vzápätí pustili do opravy prasknutého potrubia.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.8.2012 / 1.8.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.