Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2012

Dátum: 24.07.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 16. júla do 22. júla 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1885 udalostí. Medzi nimi bolo 204 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1120. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi Slobody zvierat. K zraneným ľuďom 5 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku mestskí policajti riešili 26 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 33 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 131 priestupcov.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky MsP 10 krát a 22 prípadov súviselo s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo počas týždňa 23 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 168 občanov. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými osobami riešili hliadky mestskej polície 7 krát.

Počas týždňa oznámili jednotlivé OS MsP na príslušné úrady 14 starých vozidiel. V pešej zóne sa stalo 17 priestupkov a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým  že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili v 59 prípadoch.

Najviac priestupkov počas sledovaného týždňa zistili a riešili mestskí policajti na Námestí SNP a to 80. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili 510 krát a 130 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Opitá školáčka pri fontáne

Čas letných prázdnin sa rozhodla netradične spestriť si popíjaním alkoholických nápojov mladá, ani nie 14-ročná slečna. Pri fontáne na Kupeckého ulici ju našli bezvládne ležať na zemi Bratislavčania v pondelok popoludní. Okamžite o tom telefonicky informovali mestských policajtov a tí vzápätí na miesto privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Dievčaťu záchranári na mieste poskytli nevyhnutnú predlekársku pomoc a vzhľadom na jej stav bola následne prevezená na odborné vyšetrenie do Detskej fakultnej nemocnice.

Nočný kúpeľ na Štrkovci

V piatok neskoro v noci nasmeroval jeden z telefonátov hliadku mestskej polície k brehom Štrkoveckého jazera. Podľa volajúceho sa tu mal topiť neznámy muž. Ukázalo sa však, že tento muž sa rozhodol len nočným kúpeľom len schladiť vo vodách tohto jazera.

Podpaľač vo vchode paneláku

Nevedno, či neznámemu podpaľačovi prekážali reklamné letáky vo vchode domu na Radarovej ulici v Ružinove, tieto však ten neznámy v nedeľu pred polnocou v tomto vchode zapálil. Horiace noviny našťastie zahasili obyvatelia paneláku.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.7.2012 / 24.7.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.