Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2012

Dátum: 17.07.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 9. júla do 15. júla 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1970 udalostí. Medzi nimi bolo aj 269 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1104. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície našli stratené osobné doklady, v dvoch prípadoch spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v dvoch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili hliadky MsP 51 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 29 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 128 priestupcov. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície 25 krát a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku sa snažilo obísť 5 predajcov.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín zistili mestskí policajti 22 krát a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 16 vodičov. V pešej zóne sa stalo 23 priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 201 ľudí. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 36 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Račianskej ulici a to 64. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili v 460 prípadoch a 150 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Z herne sa mu nechcelo domov

Jednu z petržalských herní navštívil ešte v sobotu neznámy muž. Tomu sa z nej v nedeľu nadránom vonkoncom nechcelo ísť domov. Urobil to až potom, čo sa vo dverách herne objavila hliadka mestskej polície. Muž tackajúc  sa priestory herne následne opustil a pobral sa von do prebúdzajúceho sa sídliska.

Zlodej v garážach nepochodil

Garáže na Lotyšskej ulici v Podunajských Biskupiciach si všimol v sobotu večer zlodej, ktorý sa v nich ale ani poriadne nestihol porozhliadnuť. Na jeho prítomnosť upozornili občania mestských policajtov. Telefonát okamžite preverila jedna z hliadok mestskej polície a podozrivého muža skutočne pri garážach pri kotolni aj našla. Na udané miesto vzápätí dorazila aj hliadka policajného zboru a tá si muža prevzala na ďalšie doriešenie.

Vytečený benzín na ceste neutralizovali hasiči

Či sa niekto neznámy chcel obohatiť aj na krádeži benzínu zo zaparkovaného auta nie je známe, ale aj takýto prípad riešili príslušníci mestskej polície a to v utorok krátko pred druhou hodinou rannou. Zo zaparkovaného Volkswagenu Bora na Piešťanskej ulici v Novom Meste vytekal na cestu benzín. Mestskí policajti na miesto privolali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a tí benzín na ceste neutralizovali. Či skutočne niekto neznámy chcel z nádrže benzín vyčerpať, prípadne jeho únik spôsobila napríklad aj prasknutá hadička nie je známe.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.7.2012 / 17.7.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.