Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2012

Dátum: 12.07.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 2. júla do 8. júla 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1864 udalostí. Medzi nimi bolo aj 289 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené zistené a riešené prípady možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo v priebehu týždňa 957. V dvoch prípadoch hliadka mestskej polície našla stratené osobné doklady, v jednom prípade spolupracovali mestskí policajti s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v jednom prípade s rýchlou zdravotnou službou.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 68 priestupkov. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 141 priestupcov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 52 krát.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície 20 krát a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku sa snažilo obísť 6 predajcov.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín riešili mestskí policajti 27 krát. V pešej zóne sa stalo 6 priestupkov a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 30 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 150 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich riešili hliadky mestskej polície 14 krát a na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali v troch prípadoch. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 27 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 375 prípadoch a 115 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Račianskej ulici a to 55.

Bitka v centre mesta

V sobotu nadránom sa do seba pustili dvaja muži na Ventúrskej ulici. Jeden z dvojice po údere toho druhého spadol na zem a zostal na dlažbe nehybne ležať. V tom čase po spomínanej ulici prechádzala jedna z  hliadok mestskej polície a tá krvácajúcemu mužovi poskytla okamžite prvú predlekársku pomoc. V tomto prípade to bol 21-ročný Bratislavčan, ktorého vzápätí privolaná posádka rýchlej zdravotnej pomoci previezla sanitkou na ošetrenie do nemocnice. Mestským policajtom sa podarilo vzápätí zadržať aj podozrivého rovnako starého Bratislavčana a toho odovzdali do rúk  hliadke policajného zboru, ktorá sa na miesto incidentu dostavila tiež. Dôvod, prečo sa títo mládenci do seba pustili nie je známy.

Dva požiare v Petržalke

Na Beňadickej ulici v Petržalke sa postaral o založenie požiaru v pondelok večer pod osobným motorovým vozidlom zatiaľ neznámy podpaľač. V tomto prípade majiteľovi auta spôsobil na ňom škodu asi za 400 eur. Oheň sa rozhorel aj o niekoľko dní neskôr a to v areáli škôlky na Romanovej ulici. Tu horeli rôzne drevá a s plameňmi si rýchlo poradili privolaní hasiči.

Zatúlaný psík skočil do auta

Nestáva sa často, aby mestskí policajti museli z auta dostávať von zatúlaného psa. Prípad z Rajeckej ulice vo Vrakuni ale hovorí, že aj toto je možné. Do otvoreného vozidla v ranných hodinách vbehol v stredu  zatúlaný pes ktorému vôbec neprekážalo, že majiteľ auta sa ponáhľa do práce. S tulákom si nakoniec poradila hliadka mestskej polície a tá ho z vozidla dostala preč.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 12.7.2012 / 12.7.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.