Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2012

Dátum: 03.07.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 25. júna do 1. júla 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2231 udalostí. Medzi nimi bolo aj 321 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1199. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v piatich prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Porušenie pravidiel verejného poriadku zistili a riešili hliadky MsP 50 krát, majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili počas týždňa 57 krát.

Značná časť zistených a riešených priestupkov sa týkala čistoty a poriadku na verejných priestranstvách – 142 porušení, ale aj nerešpektovania zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 223 prípadov.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície v 21 prípadoch a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 8 predajcov.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 34 motoristov a v pešej zóne riešili mestskí policajti 10 porušení. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 48 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 463 prípadoch a 167 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Viedenskej ceste a to 50.

Osoh z marihuany jej pestovateľ už nemal

Rastlinky konopy siatej našiel okrskár mestskej polície na políčku v bratislavských Rusovciach. Nebolo ich veľa, ale ich neznámy pestovateľ osoh z nich už určite nemal. O náleze boli okamžite informované príslušné policajné pracoviská. Policajti následne rastlinky zaistili a zaslali neskôr na policajnú expertízu. Ich pestovateľ je zatiaľ neznámy.

Proti horúčave bojoval skutočne netradične

Bojovať proti horúčavám sa dá viacerými spôsobmi. Avšak zhadzovať zo seba šatstvo nie je ten najlepší. Istému mužovi v sobotu ráno to vôbec neprekážalo a sporo odetý sa zvalil na zastávke mestskej hromadnej dopravy pri Ružinovskom cintoríne a tvrdo zaspal. Bol navyše aj zranený. Zo sníčka sa ho policajtom mestskej polície podarilo prebrať až po príchode záchranárov. Tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Zlodej si našťastie otvorené auto nevšimol

O šťastí môže hovoriť majiteľ strieborného Chevroletu, ktorý ho zaparkoval na Wolkrovej ulici v Petržalke. Auto s pootváranými oknami si v sobotu ráno všimla jedna z hliadok mestskej polície. Policajtom sa podarilo v evidenciách zistiť majiteľa vozidla, toho telefonicky kontaktovali a po skonštatovaní majiteľa auta, že z vozidla  v priebehu noci nič nezmizlo okná na aute pozatváral, poďakoval sa hliadke a pobral sa domov.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.7.2012 / 3.7.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.