Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2012

Dátum: 05.06.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 28. mája do 3. júna 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2210 udalostí. Medzi nimi bolo aj 243 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých v priebehu týždňa bolo 1301. V štyroch prípadoch mestskí policajti spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a dva priestupky súviseli s porušením ochrany životného prostredia.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky MsP 41 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 75 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 110 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 27 prípadoch. Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo počas týždňa 15 osôb.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo hliadkami mestskej polície zistené v 24 prípadoch a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 28 motoristov. Štatistika mestskej polície ďalej hovorí, že v pešej zóne riešili hliadky MsP 15 rôznych porušení.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 214 priestupcov a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili hliadky 5 krát. Na príslušné úrady nahlásili 6 starých vozidiel.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky MsP 11 krát. Zároveň zistili 18 prípadov poškodených dopravných značiek a 6 priestupkov proti majetku. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho neduhu sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon  porušili 43 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Saratovskej ulici a to 42. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 505 prípadoch a 166 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Branné cvičenie s príchuťou alkoholu

Do Sadu Janka Kráľa sa vybrali v pondelok deviataci z jednej petržalskej základnej školy aj so svojou pani učiteľkou. Predpoludním bola v sade aj pešia hliadka mestskej polície a tá si všimla tri školáčky v spoločnosti dvoch 18-ročných mládencov konzumujúcich alkoholické nápoje. K slovu sa dostal prístroj na zisťovanie alkoholu v dychu a po jeho prefúknutí sa na jeho ukazovateli objavili celkom slušné hodnoty – 14-ročná žiačka nafúkala 0,06 mg/l, jej spolužiačka 0,17 mg/l a 15-ročná slečna toho musela popiť skutočne viac ako dosť, pretože digitálny ukazovateľ sa zastavil na hodnote 0,41 mg/l, čo je takmer jedno promile. Oznámenie o alkoholických radovánkach týchto žiačok samozrejme poputovalo na príslušný miestny úrad, ako aj do školy, ktorú tieto slečny ešte navštevujú.

Rodičom napísal SMS s tým, že ide spáchať samovraždu

Prípad našťastie so šťastným koncom sa stal v sobotu popoludní v Petržalke. Hliadku mestskej polície tu zastavila krátko po 17.00 hod. 55-ročná Bratislavčanka. Tá policajtom povedala, že muž ktorý kráča pred ňou poslal svojim rodičom SMS správu s tým,  že ide spáchať samovraždu, čo si neskôr vypočula aj v rozhovore, keď mu pravdepodobne rodičia telefonovali späť po prijatí tejto správy. Policajti sa preto ihneď rozbehli za týmto mužom, ten sa im ale stratil z dohľadu v neďalekom lesíku. Operačný pracovník petržalskej stanice mestskej polície našťastie zistil telefonický kontakt na jeho rodičov a cez nich získali číslo mobilného telefónu na tohto muža. Tomu policajti okamžite začali telefonovať a zvonenie mobilného telefónu, ako aj následná komunikácia s ním prezradila jeho úkryt. Od nezmyselného konania bol následne 33-ročný Bratislavčan odhovorený a privolanou sanitkou rýchlej zdravotnej pomoci prevezený do najbližšej nemocnice.

V útulku Depaul napádal privolaných záchranárov

V posledný májový deň v ranných hodinách potreboval ošetrenie nocľažník zariadenia Depaul na Ivánskej ceste. Tento bol agresívny nielen voči privolaným záchranárom, ale aj voči hliadke mestskej polície. Na výzvu, aby upustil od protiprávneho konania nereagoval, preto boli voči nemu použité donucovacie prostriedky. Policajti následne asistovali pri prevoze tohto muža do zdravotníckeho zariadenia.

 

 

     


 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.6.2012 / 5.6.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.