Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2012

Dátum: 15.05.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 7. mája do 13. mája 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2090 udalostí. Medzi nimi bolo aj 267 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas sledovaného týždňa 1172. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície zistili podozrenie zo spáchania trestného činu.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti počas týždňa 27 prípadov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 70 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 155 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 17 prípadoch. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo 19 predávajúcich.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo počas týždňa 30 motoristov a nedodržanie stanovených prevádzkových zistili mestskí policajti 10 krát.

Štatistika mestskej polície ďalej hovorí, že v pešej zóne sa stalo 18 priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 160 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 16 krát.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky mestskej polície 8 krát a sedem prípadov súviselo s priestupkami proti občianskemu spolunažívaniu. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 38 krát.

Najviac priestupkov počas týždňa zistili a riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste a to 59. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili hliadky 504 krát a 137 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

S karbobrúskou zlikvidoval papuču

V pondelok popoludní zaparkoval svoj Citroen s dunajskostredskými evidenčnými číslami na Metodovej ulici jeho 41-vodič v zákaze zastavenia. Na kolese auta sa objavilo blokovacie zariadenie, no s ním si  vodič auta ťažkú hlavu nerobil. Nečakal na demontáž papuče hliadku mestskej polície a pomohol si sám. Zobral karbobrúsku a pustil sa do odstraňovania blokovacieho zariadenia. V dokončení diela mu ale zabránila hliadka mestskej polície. Za dopravný priestupok vodiča bloková pokuta prirodzene neminula a ďalšie výdavky bude mať aj so škodou, ktorú na blokovacom zariadení spôsobil.

Opitý chlapec sa schladzoval vo fontáne

Kde sa k poriadnej dávke alkoholu 13-ročný chlapec dostal v stredu nie je známe. V každom prípade ohnivej vody musel popiť viac ako dosť. Dobre potužený sa rozhodol krátko pred 18.00 hod. schladiť vo fontáne na Kupeckého ulici. Z týchto miest bol školák vzhľadom na jeho zdravotný stav prevezený záchranármi do nemocnice na Kramároch a o jeho správaní boli zároveň informovaní aj jeho rodičia. Tí budú musieť v krátkom čase čo to vysvetľovať aj na príslušných úradoch a alkoholické radovánky ich syna nezostanú ani bez finančného postihu.

Hľadaný muž skončil na polícii

V noci z piatku na sobotu prebehla vo Vajnoroch a v Rači akcia zameraná na mládež konzumujúcu alkoholické nápoje na detských a športových ihriskách, v areáloch škôl a v parkoch. Počas niekoľkých hodín zistili policajti 12 rôznych priestupkov, ale napríklad v Rači na Kubačovej ulici ich pozornosti neušiel 21-ročný Bratislavčan zabávajúci sa farebným skrášľovaním steny kotolne patriacej k neďalekému hotelu. Ukázalo sa, že sprejerom bol tentokrát človek po ktorom bolo vyhlásené policajné pátranie a to z dôvodov spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa. K tomuto mu v piatok večer pribudol ďalší paragraf a to poškodzovanie cudzej veci. Mladík po zadržaní prirodzene skončil na policajnom oddelení.

Chcel vyskočiť z okna zdravotného strediska

V utorok jedna z hliadok mestskej polície mala prácu  v zdravotnom stredisku na Strečnianskej ulici v Petržalke. Dôvodom výjazdu do tohto strediska bol totiž fakt, že sa tu zdržiaval neznámy muž javiaci známky psychického narušenia. Ten sa vyhrážal, že vyskočí z okna strediska. Do príchodu záchranárov  policajti mestskej polície 43-ročného muža upokojovali a ten potom skončil v nemocnici na Antolskej ulici.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.5.2012 / 15.5.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.