Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2012

Dátum: 24.04.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 16. apríla do 22. apríla 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2203 udalostí. Medzi nimi bolo aj 266 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným  a riešeným prípadom však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo v sledovanom týždni 1399. V troch prípadoch hliadkam mestskej polície odovzdali občania nájdené osobné doklady.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 20 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto v priebehu týždňa porušili 80 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 102 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky MsP v 19 prípadoch. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku sa snažilo obísť 9 predajcov.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín zistili mestskí policajti v 10 prípadoch. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 46 vodičov.

V pešej zóne sa stalo 20 priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 92 priestupcov a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými osobami sa vyskytli 20 krát.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky mestskej polície 5 krát. Štyri prípady sa týkali poškodenia dopravných značiek a na príslušné úrady nahlásili jednotlivé OS MsP tri staré vozidlá. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili v 69 prípadoch.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste a to 84. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 642 prípadoch a 190 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Malý Viktor zaspal v autobuse

V autobuse mestskej hromadnej dopravy číslo 70 si spokojne spinkal v nedeľu popoludní ani nie 5 ročný chlapček. Toho našiel na konečnej pod Novým mostom vodič autobusu a na spiaceho chlapca preto okamžite prostredníctvom čísla 159 upozornil bratislavských mestských policajtov. Tí už podľa popisu chlapca vedeli, že ide o malého Viktora z Podunajských Biskupíc, ktorý sa okolo obeda stratil a bolo po ňom vyhlásené policajné pátranie. Chlapčeka si následne prevzala privolaná hliadka policajného zboru a tá ho autom odviezla domov k ustráchaným rodičom.

Zlodej chcel zarobiť na strešnej krytine

V piatok podvečer mala jedna z hliadok mestskej polície prácu na Plynárenskej ulici. Tu mal podľa oznámenia neznámy muž kradnúť plechovú krytinu zo strechy prízemnej budovy a túto neskôr na vozíku odvážal preč – pravdepodobne do výkupne druhotných surovín. Hliadka mestskej polície 28-ročného Bratislavčana na Plynárenskej ulici aj s ukradnutými plechmi našla. Škoda, ktorú tento muž svojím konaním spôsobil nie je známa.

 

               

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.4.2012 / 24.4.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.