Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2012

Dátum: 17.04.2012
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2012

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 9. apríla do 15. apríla 2012 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1962 udalostí. Medzi nimi bolo aj 274 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo v sledovanom týždni 1175. V jednom prípade hliadka mestskej polície zistila podozrenie zo spáchania trestného činu a 4 krát k zväčša podnapitým a zraneným osobám privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Šestnásť   priestupkov súviselo s porušením verejného poriadku. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 61 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 104 priestupcov.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície 23 krát. Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 12 predávajúcich a porušenie stanovených prevádzkových hodín riešili hliadky MsP 15 krát.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo zvolilo 32 motoristov. V pešej zóne zistili mestskí policajti 11 rôznych priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 158 priestupcov a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 9 krát.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali mestskí policajti 2 krát. Sedem priestupkov súviselo s poškodením dopravných značiek. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 39 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 473 prípadoch a 141 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo na Saratovskej ulici a to 58.

Bezdomovci museli táborisko opustiť

V mestskej časti Bratislava - Petržalka boli v poslednom čase zaznamenané prípady, kedy si bezdomovci z rôznych kútov Slovenska  v lesoch postavili celtové stany a tieto obývajú. Táborenie na verejných priestranstvách je však v tejto mestskej časti zakázané a mestskí policajti spolu s pracovníkmi verejno-prospešných služieb to pripomenuli obyvateľom týchto stanov v strede týždňa pri Veľkom Draždiaku. Bezdomovci sa tu cítili skutočne ako doma a opúšťať ležoviská sa im neveľmi chcelo. S hundraním si ale nakoniec svoje veci zbalili a tieto miesta opustili. Samozrejme neporiadok, ktorý tu stihli za niekoľko málo dní spôsobiť museli aj poupratovať a boli im odporučené miesta v rôznych ubytovniach, v ktorých môžu bez problémov prenocovať.

Mladá žena chcela na zastávke spáchať samovraždu

V nedeľu popoludní zavolala na mestskú políciu zo zastávky MHD na Špitálskej ulici vtedy ešte neznáma žena. Tá uviedla, že chce spáchať samovraždu a to užitím  väčšieho množstva liekov. Tento telefonát okamžite preverila najbližšia hliadka a volajúcu skutočne na zastávke našla. Mladá žena bola značne rozrušená, preto do príchodu záchranárov sa ju snažili mestskí policajti upokojiť. Ženu následne záchranári previezli do najbližšej nemocnice kde ju hospitalizovali.

Napádal cestujúcich aj zákazníkov bufetu

Do svojej kože sa nevedel vpratať v pondelok popoludní istý muž. Ten najskôr obťažoval ľudí čakajúcich na autobusový spoj na konečnej pod Novým mostom. To sa mu asi málilo, preto sa presunul do neďalekého bufetu a v ňom fyzicky napadol jeho zákazníkov. To ale z jeho strany nebolo zďaleka všetko. Pri týchto útokoch verejne prejavoval svoje sympatie k fašizmu, preto si tohto muža následne prevzala na doriešenie hliadka policajného zboru. Útočník sa okrem iného svojím konaním dopustil aj prečinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.4.2012 / 17.4.2012

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.