Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2013

Dátum: 10.07.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 1. júla do 7. júla 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1588 udalostí. Medzi nimi bolo aj 251 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo v priebehu týždňa 853. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a k zraneným ľuďom 5 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili 40 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 24 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 155 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili mestskí policajti 6 krát a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo 5 predajcov.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 19 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 16 prípadov súvisiacich s rušením nočného pokoja. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 31 motoristov a v pešej zóne sa stalo 9 priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 82 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 10 krát a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 26 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že najviac priestupkov sa stalo na Račianskej ulici a to 41. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 379 krát a 89 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

S rozsiahlym požiarom bojovalo vyše 20 hasičov

V piatok niekoľko minút pred sedemnástou hodinou spozorovala hliadka jazdeckej polície hustý dym valiaci sa z areálu neďaleko Stanice technickej kontroly na bratislavských Poliankach. Ako sa ukázalo, horeli tu viaceré unimobunky patriace firme, ktorá ich predáva a prenajíma. O vzniknutej situácii preto okamžite telefonicky informovali hasičov a tí sa okamžite pustili do hasenia plameňov siahajúcich do výšky niekoľkých metrov. Hasebné práce trvali niekoľko hodín a aj napriek tomu oheň zničil približne 25 unimobuniek. Ich majiteľ vyčíslil materiálu škodu na približne 30 000 eur a tento požiar bol s najväčšou pravdepodobnosťou založený úmyselne. Po podpaľačovi pátra polícia.

Po stratenú mamu si prišla dcéra

Na číslo 159 dostali v stredu večer mestskí policajti telefonát týkajúci sa staršej dezorientovanej pani. Tá blúdila po Jelačičovej ulici a zrejme nevedela nájsť cestu domov. Jedna z hliadok tento oznam preverila a blúdiacu pani na ulici skutočne našla. Tá našťastie poznala vedela číslo na mobilný telefón svojej dcéry, s ňom sa preto hliadka telefonicky spojila a v priebehu niekoľkých minút si dcéra po mamu aj prišla a odviezla ju domov.

Zvieratká skončili v dobrých rukách

Ani nie dvojmesačné mačiatko v trafostanici na Rovníkovej ulici zachraňovali mestskí policajti v stredu predpoludním a po vyslobodení toto napokon skončilo v útulku Slobody zvierat. Do ZOO sa dostalo mláďa sokola, ktoré hliadka mestskej polície našla taktiež v stredu popoludní na Čiernovodskej ulici vo Vrakuni a do tretice to bola záchrana  malých labutí na Štrkoveckom jazere. Tie uviazli v rybárskych silónoch v nedeľu popoludní. Mláďatá sa podarilo zo zajatia vyslobodiť a tie sa zakrátko na jazere pridali k svojim rodičom.

Neopatrnosť ľudí spôsobovala požiare

S najväčšou pravdepodobnosťou  neopatrnosť  ľudí pri manipulácii s otvoreným ohňom sa podpísala pod dva požiare, ku ktorým hliadky mestskej polície privolávali hasičov. V sobotu takmer na pravé poludnie horelo napríklad  pri Malom Draždiaku a v tomto prípade to boli drevené palety. K ďalšiemu minulotýždňovému požiaru hasičov mestskí policajti privolávali v pondelok podvečer na Plynárenskú ulicu. V tomto prípade sa oheň rozhorel v opustenom areáli a na svedomí ho majú zatiaľ neznámi spaľovači odpadu.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.7.2013 / 10.7.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.