Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2013

Dátum: 26.06.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 17. júna do 23. júna 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1702 udalostí. Medzi nimi bolo aj 316 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo v priebehu týždňa 904. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru, v štyroch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat a v štyroch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti 29 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 26 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 139 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v troch prípadoch.

Počas týždňa mestskí policajti zistili aj sedem priestupkov týkajúcich sa porušení pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku, ako aj 39 porušení súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 29 motoristov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že v pešej zóne sa stalo 30 priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 78 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými osobami mestskí policajti zistili a riešili 27 krát. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 27 krát.

Najviac priestupkov sa stalo na Saratovskej ulici a to 32. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá hliadky mestskej polície nasadili 384 krát a 148 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Muža so zdravotnými problémami si nikto nevšímal

Dôvodom výjazdu jednej z hliadok mestskej polície v sobotu na Miletičovu ulicu bol telefonát, v ktorom  volajúci upozornil na staršieho pána ležiaceho bez pohnutia na chodníku. Tento muž tu takto ležal už niekoľko hodín a nikto z okoloidúcich si ho nevšímal. Možno si ľudia aj mysleli, že je pod vplyvom alkoholu, prespí sa a poberie sa domov. Nebola to ale pravda. 54-ročný Bratislavčan nebol schopný chôdze, s hliadkou komunikoval a dôvodom jeho zdravotných problémov bola skutočnosť, že v horúčavách podcenil pitný režim a to sa podpísalo na jeho zdravotný stav. Bol značne dehydrovaný, preto mestskí policajti k nemu privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Požiar suchej trávy

V pondelok niekoľko minút po 18.00 hod. začala horieť suchá tráva pri Metrostave na Mlynských Nivách. Hliadka mestskej polície ktorá požiar spozorovala preto okamžite na miesto privolala hasičov a tí požiar zlikvidovali.

Zlodeji pripravili Bratislavčana aj o šatstvo

Informáciu o sporo odetom mužovi ktorý mal kráčať v sobotu podvečer popri Panónskej ceste smerom na Rusovce dostali mestskí policajti od vodiča, ktorý týmito miestami prechádzal. Háklivé časti tela si chránil obyčajnou vrecovinou. Muž policajtom povedal, že o všetko šatstvo ho krátko predtým pripravili neznámi zlodeji. Svoje telo si preto zahalil vrecovinou a takto odetý sa vybral do Rusoviec kde býva.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.6.2013 / 26.6.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.