Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2013

Dátum: 19.06.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 10. júna do 16. júna 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1736 udalostí. Medzi nimi bolo aj 286 udalostí, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1052. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v štyroch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili 15 priestupkov.  Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 28 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 122 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v troch prípadoch a zásady ambulantného predaja a trhového poriadku porušili traja predajcovia.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili  37 priestupkov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín, ako aj 18 prípadov parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách. V pešej zóne sa stalo 26 rôznych priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 52 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili hliadky mestskej polície 9 krát.

Šesť priestupkov sa týkalo rušenia nočného pokoja a sedem poškodenia dopravných značiek. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 45 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že najviac priestupkov zistili a riešili mestskí policajti na Saratovskej ulici a to 36. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 563 prípadoch a 149 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Užovka na detskom ihrisku

V piatok zasahovala jedna z hliadok mestskej polície aj na Šustekovej ulici. Mamičky na detskom ihrisku tu totiž dopoludnia vystrašil veľký had. Ten sa na ihrisku stočil do klbka a vyhrieval sa na slniečku. Ukíázalo sa, že to bola  obyčajná užovka a postaral sa o ňu neskôr odborník špecializujúci sa na odchyt hadov. Ten ju odchytil a neskôr vypustil do voľnej prírody, z ktorej sa na sídlisko doplazila.

Pakistánci skončili v rukách cudzineckej polície

Na Balkánskej ulici v Rusovciach v pondelok popoludní spozoroval okrskár mestskej polície majúci túto mestskú časť na starosti štyroch cudzincov. Tí nemali pri sebe doklady totožnosti a lámanou angličtinou policajta presviedčali, že chcú žiť v tejto krajine a preto žiadajú o azyl. To, že sú na Slovensku ani nevedeli. U mestských policajtov však o azyl žiadať nemôžu, k utečencom bola preto privolaná cudzinecká polícia a tá ďalej už všetkých štyroch riešila v rámci svojich kompetencií.

Vo Vrakuni horel odpad, v Petržalke osobné auto

V nedeľu popoludní telefonicky nahlásili občania prípad spaľovania odpadu vo Vrakuni na Hlohovej ulici. Horieť malo pri čističke odpadových vôd. Jedna z hliadok tento oznam preverila a z nevinného spaľovania odpadu sa takmer rozhorela celá skládka. Plamene totiž zasiahli aj suchú trávu v okolí. Na miesto požiaru boli preto okamžite privolaní príslušníci Hasičského a záchranného zboru a tí niekoľkými prúdmi vody červeného kohúta skrotili. Podobne ako aj v prípade horiaceho osobného VW Passat pri Matadorke v Petržalke v pondelok predpoludním. Príčiny oboch požiarov zisťujú momentálne znalci.

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.6.2013 / 19.6.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.