Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2013

Dátum: 11.06.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 3. júna do 9. júna 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1638 udalostí. Medzi nimi bolo aj 271 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1034. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru, v jednom prípade s pracovníkmi Slobody zvierat a k zraneným ľuďom 7 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili 11 prípadov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 27 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 114 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistených 10 krát a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 9 predajcov.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 11 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 26 prípadov, kedy si motoristi vytvorili z trávnatých plôch miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz počas týždňa porušilo 32 občanov a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 11 krát. Osem priestupkov sa týkalo poškodenia dopravných značiek a na príslušné úrady boli nahlásené tri staré vozidlá. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 28 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na Radlinského ulici a to 33. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 451 prípadoch a 171 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Detská hra sa skončila takmer tragédiou

V piatok podvečer si budovu starej pošty v Dúbravke na Saratovskej ulici vybrali za miesto svojich hier viacerí malí chlapci. Tí behali po streche budovy.  8-ročný chlapec ale podcenil nebezpečenstvo číhajúce na streche a pri hre sa pošmykol tak nešťastne, že spadol na zem. To už bola na mieste hliadka mestskej polície a k zranenému chlapčekovi privolala pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Tí malého pacienta previezli na ošetrenie do nemocnice.

Odkrytá kanalizačná šachta v Ružinove

Bolo skutočne šťastím, že do odkrytej kanalizačnej šachty v Ružovej doline v piatok predpoludním nikto nespadol. Na túto situáciu mestskí policajti okamžite upozornili príslušného vlastníka a ten zabezpečil nápravu vzniknutého stavu.

Otvorené auto si zlodeji našťastie nevšimli

V sobotu podvečer spozorovala jedna z hliadok mestskej polície otvorené zelené Suzuki s rakúskymi evidenčnými číslami na Bebravskej ulici. Na aute boli pootvárané okná a dvere. Ukázalo sa, že toto auto zabudla pri jeho opustení pozatvárať jeho majiteľka. Tá sa k vozidlu dostavila v priebehu krátkej chvíle a môže hovoriť o šťastí, že jej auto si nevšimli zlodeji. Mala v ňom totiž všetky svoje osobné veci a doklady.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.6.2013 / 11.6.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.