Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2013

Dátum: 04.06.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 27. mája do 2. júna 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1729 udalostí. Medzi nimi bolo aj 208 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých v priebehu týždňa bolo 1116. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v troch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 15 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 26 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 142 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície 12 krát a porušenie pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku riešili 6 krát.

Počas týždňa zistili mestskí policajti aj 15 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 5 prípadov užívania verejného priestranstva bez povolenia. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 32 motoristov.

Štatistika mestskej polície ďalej hovorí, že v pešej zóne sa stalo 24 rôznych porušení. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 56 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich sa vyskytli 3 krát.

Na príslušné úrady boli nahlásené štyri staré vozidlá a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 37 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 569 krát a 156 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Saratovskej ulici a to 45.

Cestujúci v autobuse tvrdo zaspal

Linkový autobus spájajúci Zlaté Moravce s Bratislavou dorazil na autobusovú stanicu na Mlynských Nivách v stredu večer riadne podľa cestovného poriadku. Po vystúpení cestujúcich vodič autobusu tento zaparkoval na parkovisku, uzatvoril a pobral sa trošku si odpočinúť pred ďalšou jazdou. V autobuse však v tom čase už odpočíval a tvrdo spal jeden z cestujúcich. Ten sa zobudil a telefonicky túto situáciu nahlásil mestským policajtom. Hliadke mestskej polície sa podarilo vodiča autobusu vypátrať, ten vzápätí autobus otvoril a zabudnutý cestujúci z neho vystúpil. Aj vďaka tvrdému spánku sa cestujúcemu príjazd do Bratislavy predĺžil o niekoľko desiatok minút.

Stratené dievča našli mestskí policajti na autobusovej zastávke

V piatok krátko po polnoci spozorovala jedna z hliadok mestskej polície na zastávke mestskej hromadnej dopravy na ulici M. Sch. Trnavského v Dúbravke mladú slečnu, na ktorú sa hodil opis dievčiny po ktorej z dôvodov jej nezvestnosti vyhlásila polícia pátranie. Dievča nemalo pri sebe doklady totožnosti, povedala však ako sa volá a kde býva. Bola to 17-ročná Bratislavčanka. Pátranie po nej bolo prirodzene po jej nájdení odvolané.

Srnke zo zajatia pomohli až policajti

Jedna z hliadok mestskej polície zasahovala vo štvrtok predpoludním na Švantnerovej ulici v Dúbravke. V plote tu zostala zakliesnená srnka a tá sa z pletiva nevedela dostať. Zo zajatia srnku vyslobodili mestskí policajti a tá sa vzápätí stratila v blízkom lese.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.6.2013 / 4.6.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.