Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2013

Dátum: 30.05.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 20. mája do 26. mája 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1882 udalostí. Medzi nimi bolo aj 249 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené zistené a riešené prípady však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých v priebehu týždňa bolo 1175. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci v dvoch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat. V jednom prípade k požiaru privolávali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti počas týždňa 21 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 25 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 181 priestupcov. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol hliadkami mestskej polície zistený 7 krát.

Počas týždňa mestskí policajti zistili aj deväť porušení ambulantného predaja a trhového poriadku, ako aj 17 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 32 motoristov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že v pešej zóne riešili hliadky MsP 16 rôznych priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 46 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich sa vyskytli 6 krát.

Mestskí policajti v sledovanom týždni riešili aj 9 prípadov týkajúcich sa nepovolených pouličných aktivít. Na príslušné úrady bolo zároveň nahlásených 9 starých vozidiel. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 47 krát.

Najviac priestupkov sa stalo na Saratovskej ulici a to 40. Blokovacie zariadenia na nesprávne stojace vozidlá boli nasadené 559 krát a 169 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Zakliesnení vo výťahu

V sobotu krátko po piatej hodine rannej zostali zakliesnení vo výťahu podchodu pod Panónskou cestou smerom k železničnej stanici viacerí ľudia. Tí sa telefonicky obrátili o pomoc na mestských policajtov. Zasahujúcej hliadke sa podarilo zistiť telefonický kontakt na pracovníkov údržby  výťahov a tí ľudí zo zajatia vzápätí vyslobodili.

Pre matku si napokon prišiel jej syn

V nedeľu krátko pred 22.00 hod. dostali mestskí policajti telefonickú informáciu o tom, že na Jelačičovej ulici je už dlhší čas staršia pani a tá hľadá svojho syna bývajúceho v Petržalke. V tomto prípade to bola 84-ročná žena bývajúca v obci Macov v Dunajskostredskom okrese. Tá odišla z domova do Bratislavy autobusom a to z toho dôvodu, že sa nepohodla s druhým synom, ktorý s ňou v Macove býva. Hliadke mestskej polície sa podarilo s jej synom telefonicky spojiť a ten si po mamu neskôr prišiel autom a odviezol ju späť domov na Žitný ostrov.

Cintorín nie je čistiareň

Čistota je pol života. Toto si zrejme povedal 48- ročný muž zo Senca a svoje špinavé veci sa rozhodol vyprať priamo na cintoríne v Podunajských Biskupiciach na Popradskej ulici. Že toto pietne miesto neslúži na účel prepierania si svojich osobných vecí Senčanovi pripomenula v utorok predpoludním hliadka mestskej polície a z cintorína ho vykázala.

Voda z prasknutého potrubia vytápala susedov

Zobudiť sa zavčasu ráno s tým, že nás susedia nad nami vytápajú nie je určite nič príjemné. Takýto budíček mali obyvatelia domu na Komárnickej ulici v Ružinove v utorok krátko pred treťou hodinou rannou. Nedarilo sa im zobudiť staršiu pani bývajúcu v byte z ktorého voda zaplavovala susedov, preto nájomníci domu na túto situáciu telefonicky upozornili mestských policajtov a zároveň požiadali o pomoc. Po príchode hliadky bola už nešťastná pani hore, byt mala otvorený a pracovníci poruchovej služby sa mohli pustiť do odstraňovania poruchy.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 30.5.2013 / 30.5.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.