Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2013

Dátum: 15.05.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 6. mája do 12. mája 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1861 udalostí. Medzi nimi bolo aj 278 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo v priebehu týždňa  1140. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v dvoch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili mestskí policajti 23 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 27 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 165 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 23 prípadoch. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo sedem predávajúcich a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v 17 prípadoch.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 12 motoristov. V pešej zóne sa stalo 11 rôznych priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz v priebehu týždňa porušilo 74 občanov a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili hliadky mestskej polície v štyroch prípadoch. 39 priestupkov sa týkalo porušení niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov a to konkrétne fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo na Račianskej ulici a to 104. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 451 krát a 133 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Stratené dievčatko napokon svoju mamu našlo

V utorok krátko pred 22.00 hod. dostali mestskí policajti v Dúbravke telefonickú informáciu  plačúcom dievčatku na detskom ihrisku na Ožvoldíkovej ulici. Jedna z hliadok tento oznam okamžite preverila a uplakané dievčatko skutočne našla. Malá Katka stihla policajtom povedať, že sa stratila. Našťastie jej mama medzitým už malú dcérku hľadala a aj vďaka pozornému mužovi, ktorý  na plačúcu Katku telefonicky upozornil, ako aj hliadke mestskej polície slzy na tváričke malej sa razom zmenili na radostný úsmev dievčatka pri stretnutí so svojou mamou.

Opitý muž si ustlal v prístrešku pre nákupné vozíky

O prácu počas víkendu sa mestským policajtom v Ružinove postaral aj istý bezdomovec. Ten v sobotu večer, možno si mysliac že jeho telo je nákupným vozíkom, zložil sa v prístrešku pre nákupné vozíky nákupného centra Tesco Zlaté piesky. Toto nocľažisko nie a nie opustiť. Na nohy sa postavil až po príchode hliadky mestskej polície a miesto na nocľah sa pobral hľadať niekam inam.

O zranené a zrazené zvieratá sa postarali poľovníci

Počas týždňa mestskí policajti niekoľkokrát privolávali poľovníkov k prípadom zranených zvierat, ktorým prirodzeným domovom sú lesy v okolí Bratislavy. Žiaľ, zvieratá zablúdili do mesta a to sa im stalo osudné. O jednu zrazenú a druhú zranenú srnku sa museli postarať poľovníci v utorok večer na Devínskej ceste, ďalšia zrazená srnka bola na ceste aj v nedeľu podvečer na Kadnárovej ulici. Do tretice, ale o tentokrát zraneného diviaka sa vo štvrtok večer na ulici Na Revíne  postarali pracovníci Mestských lesov.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.5.2013 / 15.5.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.