Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2013

Dátum: 29.04.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 22. apríla do 28. apríla 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2057 udalostí. Medzi nimi bolo aj 273 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1269. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v piatich prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili mestskí policajti 31 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 24 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 207 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v štyroch prípadoch. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 14 predávajúcich.

Počas týždňa mestskí policajti zistili aj 24 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 25 prípadov, kedy si motoristi urobili z trávnatých plôch parkovisko pre svoje motorové vozidlo.

Štatistika mestskej polície zároveň prezrádza, že v pešej zóne sa stalo 15 priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 78 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich riešili hliadky MsP 9 krát.

Počas týždňa bolo hliadkami mestskej polície zistených aj 16 prípadov nepovolených pouličných aktivít. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 26 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli nasadené v 579 prípadoch a 149 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Najviac priestupkov sa stalo na Trnavskej ceste a to 47.

Silný vietor strhával opláštenie budovy

Silný vietor v sobotu popoludní si hravo poradil so skleneným opláštením budovy banky na Jantárovej ceste. Z budovy padali na chodník sklenené výplne a tie čo vietor nestrhol, nebezpečne viseli na konštrukcii a ohrozovali chodcov. Mestskí policajti sa preto spojili s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a hasiči zvyšky skla na budove bezpečne zaistili.

Prepad záložne v centre mesta

V piatok len niekoľko minút po ôsmej hodine rannej rinčanie skla z výkladu zálože na Mickiewiczovej ulici dávalo tušiť, že čosi tu nebude v poriadku. To tušenie sa potvrdilo. Zatiaľ neznámi páchatelia rozbili na výklade záložne sklenenú výplň a zo samotnej záložne ukradli šperky a doteraz neznámu sumu peňazí. Páchatelia potom ušli smerom na Obchodnú ulicu a výška škody ktorú spôsobili majiteľovi, zatiaľ nie je známa. Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

Užovka na schodisku ubytovne

V sobotu takmer na pravé poludnie smerovali pracovníci Slobody zvierat po telefonáte z mestskej polície na Saratovskú ulicu. V hasičskej ubytovni sa totiž na schodisku udomácnila užovka a tej sa do voľnej prírody akosi nie veľmi chcelo odplaziť. Pomohli jej k tomu odborníci. Tí ju odchytili, vyniesli do voľnej prírody a v priebehu niekoľkých minút sa užovka stratila v tráve.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.4.2013 / 29.4.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.