Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2013

Dátum: 15.04.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 8. apríla do 14. apríla 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2180 udalostí. Medzi nimi bolo aj 281 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých počas týždňa hliadky mestskej polície riešili 1345. V jednom prípade hliadka MsP spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v piatich prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat. K zraneným ľuďom mestskí policajti 6 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili hliadky MsP 29 porušení. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 51 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 138 priestupcov.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 16 krát a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 21 predajcov. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v 33 prípadoch.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 16 vodičov a v pešej zóne sa stalo 21 priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo počas týždňa 109 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými osobami riešili hliadky mestskej polície 9 krát.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 7 starých vozidiel, ako aj rovnaký počet čiernych skládok. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 36 krát.

Štatistika mestskej polície zároveň prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo na Račianskej ulici a to 65. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 650 krát a 155 motoristov si po  odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Nebezpečná hra v rozpadávajúcej sa unimobunke

Rozpadávajúca sa unimobunka neďaleko detského ihriska na Muškátovej ulici priam lákala v nedeľu podvečer deti, aby sa pozreli do jej vnútra a hľadali  nej ukryté poklady. Tie tam napokon aj boli, lenže tieto boli pokladmi životu nebezpečné. Boli to totiž kusy rozpadávajúceho sa azbestu ktorého likvidácia podlieha prísnym pravidlám. O tejto situácii  preto mestskí policajti okamžite vyrozumeli príslušný miestny úrad a okolie unimobunky pred vstupom zvedavých detí hliadka zabezpečila ohradením pásakmi upozorňujúcim na zákaz vstupu. Samozrejme hrajúce sa deti do tejto unimobunky už ďalej vpustené neboli.

Duševne chorá žena ohrozovala samú seba i vodičov

V sobotu večer dostali mestskí policajti telefonickú informáciu  týkajúcu sa neznámej ženy. Tá mala na Jaskovom rade preliezať ploty medzi domami a navyše po týchto výkonoch mala skákať aj do vozovky pred jazdiace autá. Túto informáciu preverila okamžite jedna z hliadok mestskej polície a neznámu ženu v týchto miestach aj naša. Tá javila známky duševnej poruchy, preto k 34-ročnej Žarnovičanke privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí ju previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Agresívny opilec

V zdravotníckom zariadení skončil aj istý muž, ktorý sa niekde predtým riadne pozrel na dno pohárika a v utorok podvečer skončil na chodníku na Jégeho ulici. Pri páde sa navyše aj poranil a bol mimoriadne agresívny k privolaným záchranárom. Nakoľko vystrájal aj v sanitke, policajti následne robili záchranárom asistenciu pri prevoze tohto muža do nemocnice.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.4.2013 / 15.4.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.