Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2013

Dátum: 08.04.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 1. apríla do 7. apríla 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1777 udalostí. Medzi nimi bolo aj 239 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1099. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície zistili 19 porušení. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 25 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 133 priestupcov.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili mestskí policajti 23 krát.  Jeden priestupok súvisel s porušením pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené počas týždňa 50 krát a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 9 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 48 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili mestskí policajti 3 krát a na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali 8 krát.

Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy  tento zákon porušili 44 krát. Mestskí policajti zároveň na príslušné úrady nahlásili 13 starých vozidiel a rovnaké množstvo nelegálnych skládok.

Štatistika mestskej polície zároveň hovorí, že najviac priestupkov počas týždňa sa stalo na Saratovskej ulici a to 45. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli použité v 524 prípadoch a 123 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

 

Vykradnuté auto na Amroseho ulici

V sobotu ráno jedna z hliadok mestskej polície spozorovala zaparkované osobné motorové vozidlo na Amroseho ulici. Nič výnimočné, keby ale na aute nebolo rozbité sklo na vodičových dverách. Navyše neporiadok a porozhadzované veci vo vnútri vozidla napovedali, že sa v ňom porozhliadol ktosi neznámy. Kto to bol, to už zisťujú príslušníci policajného zboru, ktorým bol tento prípad mestskou políciou nahlásený a to z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu.

 

Za nákup akosi zabudol zaplatiť

Viacero texaskových nohavíc v nedeľu popoludní skúšal v predajni H&M na Obchodnej ulici v Bratislave 32 ročný Petržalčan. V skúšobnej kabínke sa mu zrejme ale texasky nepozdávali, preto si ich zabalil do papierovej tašky a pobral sa z predajne preč. To, že za nákup mal aj zaplatiť ho zrejme veľmi nezaujímalo. Smolu mal ale v tom, že pri opúšťaní predajne bola neďaleko nej hliadka mestskej polície a tá zlodeja zadržala. Bratislavčan sa hneď na mieste ku krádeži priznal a z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu neskôr svoje konanie musel vysvetľovať na najbližšom Obvodnom oddelení policajného zboru. 

 

Horiaci kontajner ohrozoval zaparkované vozidlá

Telefonát od občanov v sobotu ráno sa týkal Zlatohorskej ulice v Lamači. Na nej mal neďaleko parkoviska horieť plastový kontajner na odpad. Plamene z neho šľahajúce začali nebezpečne ohrozovať zaparkované vozidlá. Vlastnými silami a prostriedkami sa tieto už nedali uhasiť a poradila si s nimi až privolaná jednotka hasičov.

 

Zlodeji v areáli Doprastavu

Železo sa rozhodli ukradnúť z areálu Doprastavu na Gemerskej ulici v sobotu niekoľko minút po šiestej hodine rannej dvaja zlodeji. Tí podliezli plot areálu a poďho kradnúť. Oboch pri čine zadržala jedna z hliadok mestskej polície. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu skončili obaja muži na príslušnom policajnom oddelení.

 

       

 

 

Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 8.4.2013 / 8.4.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.