Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2013

Dátum: 12.03.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 4. marca do 10. marca 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1879 udalostí. Medzi nimi bolo aj 201 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1214. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru, v troch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat a k zraneným ľuďom 6 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili mestskí policajti 20 porušení. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 46 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 146 priestupcov. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili mestskí policajti 9 krát a deväť priestupkov súviselo s porušením pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín riešili hliadky mestskej polície 10 krát. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 32 motoristov. Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v pešej zóne sa stalo 19 rôznych priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 83 ľudí a 9 priestupkov sa týkalo obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi.

Mestskí policajti počas týždňa zistili aj sedem prípadov týkajúcich sa nepovolených voľných pouličných aktivít, päť priestupkov proti majetku, štyri skládky a dva prípady poškodenia dopravných značiek. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 35 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Račianskej ulici a to 68. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 582 prípadoch a 164 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

 

Reštauráciu si zamenil za bydlisko

V pondelok 15 minút pred polnocou boli mestskí policajti privolaní do jednej reštaurácie na Lovinského ulici. Dôvodom výjazdu  hliadky bolo správanie sa 52-ročného Bratislavčana. Ten sa chcel do tejto reštaurácie dostať silou mocou. Každého presviedčal, že je tu doma. Chyba bola v jeho prípade ale v tom, že domov mal tento pán niekde úplne inde a to na Kramároch. Dlho to nechcel tento muž pochopiť, nakoniec však cúvol a odtackal sa na najbližšiu zastávku trolejbusov a pobral sa konečne na Kramáre, kde býva.

 

Odtrhnuté lampy ohrozovali ľudí

V utorok predpoludním bola jedna z hliadok mestskej polície privolaná na ulicu Malý trh. Na stĺpoch dvoch pouličných lámp sa uvoľnili osvetľovacie telesá a tie vysoko nad zemou držali len prívodné vodiče. Stačilo málo a ich pád na zem mohol spôsobiť náhodným chodcom nepríjemné zranenia. Nebezpečenstvo v tomto prípade odstránili pracovníci firmy majúci na starosti verejné osvetlenie v hlavnom meste, ktorých na miesto privolali mestskí policajti.

 

 

 

 

 

 

Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.3.2013 / 13.3.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.