Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2013

Dátum: 25.02.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 18. februára do 24. februára 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1710 udalostí. Medzi nimi bolo aj 247 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1147. V jednom prípade zistila hliadka mestskej polície podozrenie zo spáchania trestného činu.

V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti päť porušení. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 81 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 92 ľudí.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície 8 krát a pravidlá trhového poriadku a ambulantného predaja nerešpektoval jeden predávajúci.

V priebehu týždňa si z trávnatých plôch miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 10 motoristov. Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v pešej zóne sa stalo 23 priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 25 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich sa vyskytli v troch prípadoch. Deväť priestupkov sa týkalo poškodenia dopravných značiek a osem nepovoleného vylepovania plagátov. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 28 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Račianskej ulici a to 47. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 515 prípadoch a 172 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Školáci si čas po škole krátili sprejovaním

Traja školáci vo veku 11 až 12 rokov si cestu zo školy krátili v stredu popoludní tak, že pomocou sprejov poškodili niekoľko reklamných pútačov umiestnených na Bajkalskej ulici, ako aj viacero garážových dverí na Sabinovskej ulici. Pri týchto aktivitách ich zadržala hliadka mestskej polície a neskôr v sprievode hliadky OO PZ všetci traja školáci smerovali na príslušné  policajné oddelenie.

Seat s rozbitým oknom na Pražskej ulici

V sobotu večer zaparkovaný Seat s bratislavskými evidenčnými číslami na Pražskej ulici dával tušiť, že do vnútra auta sa pozrel bez vedomia jeho majiteľa zatiaľ neznámy zlodej. Na aute páchateľ rozbil  okno na pravých predných dverách. Kto to bol, to už zisťujú príslušníci policajného zboru, ktorých na miesto privolala hliadka mestskej polície.

Žena so zdravotnými ťažkosťami skončila v nemocnici

Počas víkendu spozorovala hodinu po polnoci pri kostole na ulici Pod záhradami jedna z hliadok mestskej polície značne dezorientovanú ženu. Tá nevedela ani ako sa volá, ani ako sa do týchto miest dostala. Navyše sa sťažovala na rôzne bolesti, preto k nej mestskí policajti privolali zdravotníkov a tí ju previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.2.2013 / 26.2.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.