Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 7. týždni 2013

Dátum: 18.02.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 7. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 11. februára do 17. februára 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1619 udalostí. Medzi nimi boli aj také, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené a bolo ich 353.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 959. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s pracovníkmi Slobody zvierat a v štyroch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Pätnásť priestupkov sa týkalo porušení pravidiel verejného poriadku. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 34 krát. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky MsP 10 krát.

Porušenie VZN o čistote a poriadku na verejných priestranstvách bolo zistené hliadkami mestskej polície 75 krát a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín hliadky riešili 15 krát. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 35 krát a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 9 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 31 ľudí. Na svoje povinnosti pri zabezpečovaní schodnosti chodníkov v zimnom období pozabudlo 16 ich správcov, prípadne majiteľov. Päť prípadov súviselo s poškodením dopravných značiek.

Najviac priestupkov zistili a riešili mestskí policajti v sledovanom týždni na Saratovskej ulici na to 54. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 427 krát a 107 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Poškodil zaparkované auto a zbabelo ušiel

Jeden z telefonátov na mestskú políciu nasmeroval v sobotu večer hliadku mestskej polície na Vlastenecké námestie. Na parkovisku sa mal pri zaparkovaných vozidlách pohybovať neznámy muž. Ako sa ukázalo, tým neznámym bol majiteľ osobného auta a tomu jeho auto na parkovisku krátko predtým  poškodil neznámy páchateľ. Muž sa len snažil medzi zaparkovanými vozidlami nájsť to, ktoré mu mohlo jeho auto poškodiť.

Alkohol poslal ženu k zemi

Svoje alkoholické putovanie mestom skončila vo štvrtok ráno krátko po 04.00 hod. na zastávke MHD pri Zlatých pieskoch žena vo veku 40 až 50 rokov. Tá navyše nekomunikovala a mala aj poranenia na tvári. Hliadka mestskej polície preto k zranenej žene privolala záchranárov tí ju previezli na ošetrenie do ružinovskej nemocnice.

Bezdomovec zatarasil dvere do pivníc

Zámok na dverách do pivníc domu na Sedmokráskovej ulici obyvateľom toho domu nikto nevymenil a dôvodom, prečo vchod do nich bol zatarasený bola skutočnosť, že ich takpovediac zablokoval svojím telom 62 ročný bezdomovec. Ten nie a nie z týchto miest odísť, preto nájomníci požiadali o pomoc hliadku mestskej polície. Tá bezdomovca z týchto miest následne vykázala.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.2.2013 / 19.2.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.