Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2013

Dátum: 05.02.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 28. januára do 3. februára 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1757 udalostí. Medzi nimi bolo aj 233 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené zistené a riešené prípady možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1201. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v štyroch prípadoch s pracovníkmi slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky MsP 20 priestupkov. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 22 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 71 priestupcov a neporiadok okolo kontajnerovch stojísk zistili mestskí policajti 13 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj prípady nedodržania stanovených prevádzkových hodín a to 21 krát, ale aj 25 prípadov, kedy si motoristi trávnaté plochy zamenili za miesta zaparkovania svojich motorových vozidiel.

Na povinnosti majiteľov, prípadne správcov  nehnuteľností pri zabezpečovaní schodnosti chodníkov v zimnom období zabudlo päť z nich. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo počas týždňa 45 ľudí. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 34 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Trnavskej ceste a to 64. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 573 krát a 169 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Dopravné značky nevydržali nájazd vandalov

Po nájazde neznámej skupinky ľudí vracajúcich sa z nočného záťahu niekam domov zostali na Hradskej ulici vo Vrakuni počas víkendu poškodené a poohýbané viaceré dopravné značky. K zemi sa pokorne sklonili stĺpiky na ktorých boli umiestnené značky napríklad Stoj, daj prednosť v jazde, či prikázaný smer jazdy, označenie cestičky pre cyklistov, hlavná cesta s vyznačením jej smeru a podobne. Nočnú Vrakuňu mestskí policajti prepátrali aj s hliadkami policajného zboru, no demolačnú čatu sa nepodarilo pri jej aktivitách zadržať. Ak by áno, tým pádom by páchateľov s najväčšou pravdepodobnosťou čakalo obvinenie s prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia a za tento by si v chládku mohli pobudnúť pokojne jeden až päť rokov.

Šteniatku ani idúce autá neprekážali

Malé, asi trojmesačné šteniatko si za miesto svojej zábavy zvolilo skutočne nebezpečné miesta. Vo štvrtok popoludní sa vzdialilo od svojho majiteľa a poď ho hrať sa na Jungmanovu ulicu. Idúce autá psíkovi zrejme vôbec neprekážali. Psíka neskôr chytila jedna z hliadok mestskej polície a tá ho odovzdala späť jeho majiteľovi.

Ozbrojený muž medzi garážami

V piatok po polnoci dostali mestskí policajti informáciu, že pri garážach neďaleko Prístavnej ulice sa nachádza neznámy holohlavý muž. Ten mal sem  prísť s osobnou Škodou Octavia a mal mať pri sebe zbraň. Pokúšal sa navyše vylámať garáže. Tento oznam okamžite preverila jedna z  hliadok mestskej polície a pravdepodobne podobný oznam v tej noci smeroval aj na pracoviská policajného zboru, pretože takmer súčasne na dané miesta prišla hliadka mestskej polície, ale aj hliadka policajného zboru. Muža, ktorého sa oznam týkal v týchto miestach policajti našli, nebol však sám a spoločnosť mu robila istá pani. S pištoľou, ako sa ukázalo plynovou ale nikoho neohrozoval a nemal v úmysle ani niektorú z garáži vykradnúť.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.2.2013 / 6.2.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.