Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2013

Dátum: 21.01.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 14. januára do 20. januára 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1218 udalostí. Medzi nimi bolo aj 377 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené zistené a riešené prípady však patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 643. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a pracovníkmi Slobody zvierat a v troch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Počas týždňa mestskí policajti riešili aj 18 priestupkov smerujúcich do oblasti porušovaní pravidiel verejného poriadku, ako aj 32 majiteľov psov, ktorí zabudli na svoje povinnosti majúce pri venčení svojich štvornohých miláčikov. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 71 priestupcov.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky mestskej polície 8 krát a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín riešili 15 krát. Na svoje povinnosti pri zabezpečovaní schodnosti chodníkov v zimnom období zabudlo 44 správcov, prípadne vlastníkov týchto plôch.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 16 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli v štyroch prípadoch a na telefonáty, v ktorých sa volajúci ponosovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky mestskej polície 6 krát. Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 27 krát.

Najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície počas týždňa na Trnavskej ceste a to 76. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 259 krát a 43 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Streľba pred Prezidentským palácom

V sobotu popoludní po skončení protestného zhromaždenia na Námestí Slobody sa skupinka si 50 jeho účastníkov presunula na Hodžovo námestie pred Prezidentský palác. Tu krátko po 17.00 hod. s prejavom k prítomným vystúpil aj 32-ročný muž z Kokavy nad Rimavicou. Ten po skončení svojho vystúpenia pravdepodobne z plynovej pištole 5 krát vystrelil do vzduchu. Po výstreloch z davu protestujúcich podozrivého muža po použití donucovacích prostriedkov vytlačili mestskí policajti, pričom bol vyzvaný k odovzdaniu zbrane, ktorú mal pri sebe. Tá bola zaistená a muž bol následne predvedený na najbližšie oddelenie policajného zboru.

Snehuliak na priechode pre chodcov

Jedna z hliadok mestskej polície zasahovala v pondelok večer v Krasňanoch na Peknej ceste. Niekto neznámy tu totiž rovno na priechod pre chodcov postavil takmer dvojmetrového snehuliaka. Toho z cesty hliadka odstránila a jeho zvyšky presunula na kraj cesty.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.1.2013 / 22.1.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.