Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2013

Dátum: 06.01.2013
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2013

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 31. decembra 2012 do 6. januára 2013 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 825 udalostí. Medzi nimi bolo aj 137 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené zistené prípady však možno zaradiť priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 413. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru, v troch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch k zatúlaným psíkom privolávali pracovníkov Slobody zvierat.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili 11 prípadov a čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 57 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 19 krát.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín riešili mestskí policajti 12 krát. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo osem motoristov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 48 ľudí. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 21 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne stojace vozidlá boli nasadené v 229 prípadoch. Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov a to 28 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP a to 28.

Odvážny muž na vrchole stromčeka

Vo štvrtok niekoľko minút pred desiatou hodinou večernou dostali mestskí policajti v Petržalke telefonickú informáciu o tom, že na vianočný stromček umiestnený na Tupolevovej ulici vyliezli neznámi muži. Hliadka tento oznam preverila a skutočne vo výške asi 15 metrov si v konároch vianočného stromu „hovel“ neznámy muž. Toho policajti vyzvali, aby zliezol dolu, to tento chlap nemienil ale urobiť. Navyše už z jeho správania bolo zrejmé, že javil známky požitia alkoholických nápojov. Z vrcholca stromu sa ho preto podujali zniesť na zem privolaní hasiči. Muž zbadajúc ich prichádzať začal pomaly zliezať, no pošmykol sa a z výšky asi 10 metrov spadol na zem. Pri páde utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho prevoz a hospitalizáciu v nemocnici.

Rozbitý výklad na predajni textilu

Na Nový rok zasahovali petržalskí mestskí policajti aj na Rovniankovej ulici. Niekto neznámy tu krátko po jednej hodine v noci rozbil sklenený výklad na predajni textilu. Kto to bol, to už zisťujú príslušníci policajného zboru, ktorých na spomínanú ulicu zavolala hliadka mestskej polície  a to z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu.

Zrazená srnka na Vinohradníckej ulici

Vo štvrtok večer smerovala jedna z hliadok mestskej polície na Vinohradnícku ulici do Podunajských Biskupíc. Ležala tu totiž na ceste zrazená srnka. Prípad preto hliadka oznámila hospodárovi miestneho poľovníckeho združenia a ten zabezpečil odstránenie zrazenej srnky.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.1.2013 / 7.1.2013

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.