Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2014

Dátum: 21.08.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 28. júla do 3. augusta 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1654 udalostí. Medzi nimi bolo aj 253 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 893. V piatich prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru, v štyroch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 185 ľudí a štrnásť priestupkov súviselo s neporiadkom okolo kontajnerových stojísk. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 22 priestupkov.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 11 motoristov a štyri priestupky sa týkali nepovoleného táborenia a zakladania ohňov v prírode.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 44 ľudí a fajčiari ignorujúc niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 57 krát. Majitelia psov sa do štatistiky zásahov hliadok mestskej polície  zapísali 22 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej riešili aj 45 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 20 priestupkov obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali 11 krát.

Najpriestupkovejším miestom v sledovanom týždni sa stala ulica Pod záhradami, kde hliadky mestskej polície zistili a riešili 75 rôznych priestupkov. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 445 krát a 110 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.8.2014 / 21.8.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.