Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2014

Dátum: 24.07.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 14. júla do 20. júla 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1899 udalostí. Medzi nimi bolo aj 334 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1086.  V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat. V oblasti porušení verejného poriadku hliadky mestskej polície počas týždňa riešili 21 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 23 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 151 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 26 krát. Pravidlá ambulantného predaja  a trhového poriadku porušili traja predávajúci. Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 20 porušení nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 33 priestupkov parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 79 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 18 krát. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali v troch prípadoch a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 39 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň hovorí, že najviac priestupkov sa stalo na ulici Pod záhradami a to 95. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 481 krát a 119 motoristov si po odtiahnuté  vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

       
 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.7.2014 / 24.7.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.