Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2014

Dátum: 17.07.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 7. júla do 13. júla 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1753 udalostí. Medzi nimi bolo aj 216 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1089. K zraneným ľuďom mestskí policajti 5 krát privolávali pracovníkoch rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch k zatúlaným zvieratám hliadky mestskej polície privolali pracovníkov Slobody zvierat.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili mestskí policajti 11 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 20 krát.

Čistota a priadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 167 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 26 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo päť predávajúcich.

Počas týždňa riešili hliadky MsP aj 11 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 24 priestupkov parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách. V pešej zóne sa stalo 15 rôznych priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 29 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 15 krát a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 39 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície zároveň hovorí, že najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na ulici Pod záhradami a to 130. Blokovacie zariadenia na nesprávne stojace vozidlá boli nasadené 515 krát a 120 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu odťahovacej služby.

Popíjanie za večierkou sa skončilo bitkou

V sobotu večer upozornili telefonicky občania mestských policajtov na skupinku neznámych ľudí popíjajúci alkoholické nápoje za večierkou na Jankolovej ulici. V tomto prípade ale nezostalo len pri popíjaní a muži sa pustili päsťami do seba. Dvaja z nich pri vzájomnej bitke utrpeli zranenia a tieto si vyžiadali ich ošetrenie v nemocnici. Dohru mal tento incident neskôr na policajnom oddelení. 

Trojica mužov ničiaca zastávku MHD skončila na polícii

Do ničenia zastávky mestskej hromadnej dopravy na Trnavskej ceste sa v nedeľu ani nie dve hodiny po polnoci pustila trojica neznámych ľudí. Troch „demolátorov“ vo veku 19 až 29 rokov policajti mestskej polície zadržali priamo na mieste. Na nočný spoj už ďalej čakať ale nemuseli, pretože zvyšok noci strávili podávaním vysvetlenia svojho konania na príslušnom oddelení policajného zboru.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.7.2014 / 17.7.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.