Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2014

Dátum: 25.06.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 16. júna do 22. júna 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1948 udalostí. Medzi nimi bolo aj 306 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 1123. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru, k zraneným ľuďom 5 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a k zatúlaným zvieratám 5 krát privolávali pracovníkov Slobody zvierat. V dvoch prípadoch hliadka mestskej polície našla stratené osobné doklady.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili mestskí policajti počas týždňa 25 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 33 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 142 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 37 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície riešili aj osem porušení súvisiacich s nerešpektovaním pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku, ako aj 18 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 17 motoristov.

V pešej zóne hliadky mestskej polície zistili a riešili počas týždňa 22 rôznych priestupkov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 26 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 21 krát.

Desať priestupkov sa týkalo nepovolených pouličných aktivít. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 63 krát. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky MsP v dvoch prípadoch.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo na Medenej ulici a to 40. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 599 krát a 134 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu odťahovacej služby.

S podozrením na srdcovú príhodu previezli pacienta do nemocnice

V stredu krátko pred polnocou spozorovala jedna z hliadok mestskej polície na Cukrovej ulici asi 92-ročného značne dezorientovaného muža. Ten sa policajtom navyše sťažoval aj na pálivú bolesť za hrudnou kosťou a silné búšenie srdca. Policajti preto okamžite k starému pánovi privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí ho potom po prvotnom ošetrení priamo na mieste s podozrením na prekonanie infarktu previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

Zranený chlapec skončil na nemocničnom lôžku

Zraneného mladého cyklistu našla jedna z hliadok mestskej polície na ulici M. C. Sklodowskej v Petržalke v piatok podvečer. Chlapec pri cyklistike spadol a poranil si hlavu. Policajti mu na mieste poskytli prvú pomoc a privolaní záchranári ho následne previezli na ošetrenie do nemocnice. Aj tu sa ukázalo, že cyklistické prilby a rôzne chrániče nie sú len na okrasu a ak by ich vyznávači jazdy na dvoch kolesách skutočne aj nosili, nemuseli by ich cyklovýlety končiť na nemocničných lôžkach.

Sucho spôsobuje požiare

Pokiaľ nenaprší, ľudia by mali byť nanajvýš opatrní pri manipulácii s otvoreným ohňom a fajčiari aj pri zahadzovaní cigaretových nedopalkov. Stačí skutočne málo a oheň je takpovediac na streche. Počas týždňa hasičov privolávali mestskí policajti napríklad aj k požiaru suchej trávy a kríkov v sobotu podvečer na Antolskú ulicu, o deň neskôr horel lesík neďaleko Hodonínskej ulice pri krematóriu. V oboch prípadoch hasiči plamene dostali včas pod kontrolu a zahasili.

Stafordšírsky teriér napokon skončil v útulku

V nedeľu podvečer na električkových zastávkach na Trnavskom mýte robil spoločnosť cestujúcim zatúlaný stafordšírsky teriér. Ten vbehol do jednej z električiek a poďho s ňou do centra mesta. V pätách mu bol ale aj mestský policajt a obaja z električky vystúpili na najbližšej zastávke. Pes sa potom rozbehol späť na Trnavské mýto a smeroval po železničných koľajniciach na Kukučínovú ulicu. Šťastím bolo, že jedna z Bratislavčaniek požičala policajtom  vôdzku od svojho psíka a aj vďaka tomu sa podarilo napokon tuláka odchytiť a odovzdať privolaným pracovníkom Slobody zvierat.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.6.2014 / 25.6.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.